100 TL 'den Ucuz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır

08 Ağustos 2017

ucuz-ev-dekorasyonu-nasıl-yapılır

Ucuz ev dekorasyonu nasıl yapılır? Korkmayın sizler için bir yazı hazırladık. Yüksek fiyatlar ödemeden de nasıl yapılır? Buyurun inceleyelim.

Ev dekorasyonunda evinizin havasını ilk günkü gibi korumak gerçekten de zor bir iştir. Özenerek dekore ettiğimiz evimiz, salonumuz ve mutfağımız zaman geçtikçe gözümüzde etkisini kaybetmekte ve etkileyici gelmemeye başlar. Bunun  nedenlerinden biri mobilyalarımızın yıpranması ve aksesuarların eskimesi. Ayrıca sürekli aynı dekorasyon objelerini görmek, evimizin dekorasyonunu eskisi gibi cazip kılmıyor. Aslında aradığımız farklılık.

Bu nedenle mobilya ve eşyalarımız da değişiklik yapmayı arzularken fark ediyoruz ki günümüzün ekonomisinde sırf can sıkıntısı için tüm bu eşyaları değiştirmek ekonomik yönden pek sağlıklı değil.

Peki evimize ekonomik ve pratik olarak nasıl yeni bir dekorasyon havası katılabilir. Buyurun sizler için 100 liranın altında evinizi tekrar canlandırabilecek 10 fikir.


Haydi Başlıyoruz

 

1-Canlı Renkler Her Zaman Yeni Gösterir

Salon veya yatak odanızda değişim yapmanın en kolay yolu yeni nevresimler veya yeni kırlentler almaktır. Odayı çekilmez  hale getiren başlıca etken, hep aynı rengi görüyor olmanızdır. Bu nedenle oda içerisindeki renkleri farklı ve dönüşümlü olarak değiştirmelisiniz. Yada her duvara farklı taasarımsal dokunuşlar yapmalısınız. Birinde duvar kağıdı birinde yazı gibi vb.

 


2- Banyo Fayanslarının Derz Kalemi ile Yenilenmesi

Banyonuzun size çekici gelmemesi büyük bir sorun. Burada suçu fayanslarda arayalım ki en ucuz işin içinden öyle çıkarız. Mesela fayanslar parlak görünmediğini sizde fark ettiniz.. Fayansları derz temizleyici spreyler ve derz kalemiyle parlatıp onlara ilk gün havası verebilirsiniz.

 

3-Pas pasınızı Değiştirin

Evinize girerken bizim ve misafirlerin dikkatini çeken ilk objelerden biri pas pastır. Her gün girip çıktığınız evin önünde farklı bir paspas görmek sizi ve bilinçaltınızı  yeniliğin olduğu yöne çekecektir. Hatta  evlerin giriş kısımlarında anahtarlık gibi objeler kullanıyorsanız az bir maliyetle bunlarda da yeniliğe gidebilirsiniz. Burada yeniliğe ihtiyacı olan sizin bilinçaltınızdır. Kendinizi monotonluktan kurtarıp ucuz ev dekorasyonu ile hayatınızı değiştiriyorsunuz.


4-Tezgahınıza Led ile Farklı Bir Hava Verin

Evinizin havasını etkileyen ucuz ev dekorasyonlardan biri kullandığınız aydınlatmalar.  Sizde ev ekonomisini zorlamadan mutfağınızda aydınlatma şeritleri kullanarak farklı bir hava verebilir ve otantik bir hava katabilirsiniz. Makul bir ev dekorasyonu önerisi.

 

5-Duvarlarınız için Sticker

Bir ev dekorasyonu‘ nu etkileyen ve fark yaratan yerler duvarlardır. Bu gibi ayrıntılarla duvarlarınızda yapmış olduğunuz küçük nüanslarda değişiklikler bir değişiklik bile evinizin havasını tümden değiştirmeye yeterli olabiliyor. Birbirinden güzel stickerlar ile evinizin dekorasyonunda bir değişiklik yapmış gibi olursunuz.


6-Çerçeveli duvar resimleri

Duvarların ev dekorasyonu‘nda ne kadar önemli bir etken olduğundan bahsetmiştik. Duvarlarınızı sade çerçevelerle süsleyip hatta zaman zaman içindeki resimleri değiştirip, ev dekorasyonunu  taze tutabilirsiniz.


7-Musluk Bataryalarınızı Değiştirin

Banyo ve mutfağınızın size eskimiş gelmesinin bir sebebi de musluk bataryasıdır. Ekonomik bir musluk bataryasının banyo ya da mutfağınızda yaratacağı yeni havaya siz bile şaşıracaksınız.8-Çiçekler Her Zaman Taze Gösterir

Yenilik katmanın bir yolu da sürekli evde tazelik hissi oluşturan mevsim çiçekleridir. Bunu en iyi canlı çiçeklerle elde edebilir ve Ev dekorasyonunda bir  tarz yaratabilirsiniz. Ama rengine göre canlı çiçekler seçip odalarda daha iç açıcı bir ortam oluşturacaksınız. Burada evde ağaç kıvamında canlı bitkiler metre kare olarak büyük evlerde bir bütünlük oluştururken küçük ev dekorasyonların da .boğucu olabilmekte. 


9-Günümüzün Dekorasyon Trendi Hasır

Son zamanlarda ev dekorasyonunda kullanımı artan  aksesuarlardan biri de doğal görünümlü hasır sepetlerdir. Hasır sepetler ile bütçenizi zorlamadan evinize modern ve doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 


10-Fazla Eşyaları Elinizden Çıkartın.

Evet bu fikir maliyeti bile yok. Evde, özellikle salon, mutfak veya oturma odalarında kullanmadığınız fazla eşya aksesuar gibi fazlalıklara elveda deyip kilerin yolunu gösterin. . Şuaralar  dekorasyon trendi Minimalizm Dekorasyon Tarzı. Ayrıca ne kadar  az eşya olursa size o kadar ferahlık hissi verir ve o kadar hareket alanı bırakır. 


!! Farkında olmadan harcadığınız paraların önüne geçmek isterseniz sizlere Ev Tadilatı işlerinde yardımcı olabilecek firmaları seçtik.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!