2018 EV DEKORASYONU FİKİRLERİ

03 Şubat 2018

2018 EV DEKORASYONU FİKİRLERİ

2018 ‘in kapıyı çalmasıyla birlikte bakalım evlerimizi nasıl bir değişim bekliyor, 2018 ev dekorasyonu fikir ve önerileri nelerdir?

  • 2018 ev dekorasyonunda ön plana çıkan öneriler nelerdir?
  • Yılın trendlerini yakalamak için nasıl bir ev dekorasyonu yapmalıyım?
  • 2018 salon, mutfak ve banyo dekorasyonu fikirleri nelerdir?

Günümüzün uzunca bir kısmını geçirdiğimiz evimiz, dışardaki hayatı kapıda bırakıp en özel anlarımızı yaşadığımız, mutluluğumuza, hüzünlerimize tanık olan, sevdiklerimizi kucaklayan alanlardır. Dolayısıyla kapıdan içeri girdiğimiz andan itibaren arkamızda kalanların stresinden kurtulmak, kendi sınırlarımıza çekilmek, farklı bir hayata geçiş yaptığımızı hissetmek isteriz. Bize dair, bizi yansıtan her bir parça, her bir eşya evimizi daha da bizim yapar. İçinde rahat hissedebileceğimiz ve ruhumuzu ortaya koyan evler bizi hayata daha da motive eder, enerjimizi yükseltir ve yuvamızla olan bağımızı kuvvetlendirir.

Evimizde istediğimiz havayı yakalayabilmenin en önemli etkenlerinden biri ise evimizi nasıl dekore ettiğimizdir. Hayalimizdeki ev dekorasyonu fikirleriyle örtüşen, vakit geçirdiğimiz süre boyunca rahat hissedebileceğimiz, kullanışlı dekorasyonlar evimizle bizi bütünleştirir.

Her alanda olduğu gibi değişim ve yeniliğin uğramadan geçmediği ev dekorasyonu fikirleri konusu da sürekli bir dönüşüm içerisindedir. Moda trendlerinin her sezon olduğu gibi dekorasyon sektörünü de yine yakından etkileyeceğini söyleyebiliriz. Ancak dediğimiz gibi öncelikli olan sizin nasıl hissettiğiniz, asıl zevkleriniz ve evinizi nasıl görmek istediğinizdir. 2018 ‘in kapıyı çalmasıyla birlikte bakalım evlerimizi nasıl bir değişim bekliyor, 2018 ev dekorasyonu fikir ve önerileri nelerdir?

 


2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri Salon

Salon dekorasyonu ev dekorasyonunda en fazla öne çıkan, dikkat çeken alandır. Bu yüzden her aşamada seçimler özenle yapılmalı, salon dekorasyonu konusunda fikirler edinilmelidir. Hatta profesyonel olarak yardım almanız hayal ettiğiniz dekorasyonlara kavuşabilmenin en sağlıklı yoludur. İç mimarlarımız ve alanında uzman yüzlerce firma da evininustasi.com ile sizlere hizmet vermeye hazırdır. Yine biz de ilk aşamada 2018 ev dekorasyonu fikirleri Salon konusunda sizlere birkaç öneride bulunup, trendlerden bahsedeceğiz.

Büyük küçük fark etmeksizin ev dekorasyonu fikirleri Salonda şıklığı, rahatlığı veya istediğiniz tarzı yakalamak alanı pratik kullanmaktan ve püf noktaları bilmekten geçer. Küçük bir salona sahipseniz salonunuzu geniş gösterecek zemin kaplama malzemesi, duvarlarınızda aydınlığı sağlayacak tonlar, aynalar ve ortamı boğmayacak mobilyalar kullanmalısınız. Gereksiz kalabalıktan kaçınmalı ferahlığı sağlamalısınız.


Bu yıl ev dekorasyonunda ön plana çıkan renkler ise neon ve pastel tonları. Özellikle salon dekorasyonunda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu renkleri mobilya seçiminde tercih edebilirsiniz. Pudra, gri, krem, açık kahve tonları mobilya dekorasyonunuz için oldukça kullanışlı olacaktır. Birlikte kullanacağınız ahşap tasarım ve aksesuarlarla ev dekorasyonunda doğallığı yakalayabilirsiniz.

Dekorasyonunuzla uyumu sağlayacak renklerde kadife koltuklar yine 2018 ev dekorasyonu fikirleri Salon trendleri  arasında yer alıyor. Maviler, pembeler, yeşiller kadife koltukların vazgeçilmezleri arasında. Duvarlar ve zeminle uyumu sağlayacak kadife koltuklar salon dekorasyonunuza oldukça şık bir hava  katacaktır. Duvar kağıtları ile desenli duvarlar, dekoratif boyalar ve taş duvarlar da dekorasyonunuz için yararlanabileceğiniz unsurlardandır.

Farklı tarzlarda salon dekorasyonlarına uygun ayna modelleriyle şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Örneğin modern salon dekorasyonu için geometrik biçimdeki, klasik tarz salon dekorasyonu için oymalı ayna ve tablolar bütünlüğü yakalamanızda etkili olacaktır. Ahşap çerçeve, sehpa ve aksesuarlar da yine yoğun olarak kullanabileceğiniz eşyalardandır. Böylece sıcak ve doğal bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

 


2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri Mutfak

Geniş ve ferah mutfaklar her dönemin vazgeçilmezi. Yemek yaparken kendini rahat hissetmek isteyenlerin en geniş alanı mutfağa tanıdıklarını söyleyebiliriz. Ancak küçük mutfaklar içinde oldukça sevimli dekorasyonlar yapılabilir. Açık renklerde tercih edeceğiniz duvar rengi ve fazla yer kaplamayan aksesuarlar ile  ev dekorasyonu fikirleri mutfak ta daha ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. 

Son dönemin oldukça fazla tercih edilen zemin kaplamaları arasında yer alan parkeleri mutfaklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Parlak renklerde ve cilalı mutfak dolapları yerine mat renkleri kullanarak ve ahşap eşyalar tercih ederek 2018 ev dekorasyonu fikirlerine mutfakta uyum sağlayabilirsiniz. Duvarlarınızda kullanacağınız etnik tablo ve aksesuarlar, stickerlar, tahtalar da 2018 de ev dekorasyonu fikirleri mutfak arasında yer alıyor. Özellikle mavi ve gri tonları yine mutfak dolaplarında ve aksesuarlarınızda kullanabileceğiniz başlıca renkler arasında.

Taş ve tuğla duvarlar, sade duvar kağıtları, ahşap masa sandalyeler de bu yılın mutfak dekorasyonu önerileri arasında sayılabilir.

 


2018 Ev Dekorasyonu Fikirleri Banyo

Salon ve mutfak dekorasyonunda vurguladığımız doğal temalar 2018 ev dekorasyonu fikirleri banyo için de önemini koruyan dekorasyon fikirlerinin başında geliyor. Banyolarınızda doğallığı yansıtacak seçimlerle yılın trendlerine uyum sağlayabilirsiniz.

Yeni tekniklerle üretilen suya dayanıklı malzemeler sayesinde banyo dekorasyonunuzda dilediğiniz ürünleri rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. İstediğiniz banyo dekorasyonuna uygun tarzda ahşap dolaplar, zemin malzemeleri, duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Özellikle yeşil tonları ve doğal renkler de yine bu yılın banyo dekorasyonu trendleri arasında.

3D duvar kağıtlarıyla banyo dekorasyonunda alışılmışın dışına çıkabilir derinliği ve doğallığı yakalayabilirsiniz. Ve tabi ki hiçbir zaman özellikle banyo dekorasyonundan ayrı tutulamayacak olan aynalar 2018 ev dekorasyonu fikirleri banyo arasında da yine yerini koruyor. Banyo dolaplarında veya duvarlarda kullanabileceğiniz aynalarla banyo duvarınızı boydan boya kaplayabilir hatta tavanda ayna kullanarak son derece şık birev dekorasyonu fikirleri banyo yapabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için önemli, paylaşmayı unutmayın :)Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!