3d Zemin Kaplaması Nasıl Yapılır

28 Haziran 2017

3D zemin kaplamaları geleneksel iç tasarımlar yeni teknoloji ve konfor kombinasyonu ile harika bir canlandırma yapmaktadır.

3D zemin kaplamaları geleneksel iç tasarımlar yeni teknoloji ve konfor kombinasyonu ile harika bir canlandırma yapmaktadır. Bu tür zemin kaplamaları bir hayal midir? Dekoratif 3D döşeme, temelinde normal bir döşeme gibi gözükebilir ancak bir yandan yüzeye yansıtılacak renk tonu ve dokular, diğer yandan duvar ile oluşturulacak bütüncül bir görüntü ile adeta bir sana eseridir. Siz ya da bir başkası odaya girdiğinde 3d epoksi zemin kaplamasını gördüğünde yaratıcılığı ve özgünlüğü ile oluşturulan tasarımın gerçek hayatın tam içerisinde olduğu hissine kapılacaktır. 

3d epoksi zemin döşemesini ilk adımı, zemin ile duvarın yapısı ile örtüşecek bir görüntü hazırlamaktadır. Yapılacak tasarımın ilk adımı budur. Bunun içinde tasarım yaptırmak isteyenlerin nasıl bir 3D zemin istediğine karar vermesi gerekmektedir. Müşterilerin çoğu okyanus temalı zeminler tercih etse de bunda yeni teknoloji ile bir sınır olmayıp okyanusunuzu yunuslar, dağ sırtları, deniz-plaj manzarası ile bir illüzyon oluşturarak çok farklı modellerde yapılabilir. Zemin kadar duvarın yapısı da çok önemlidir. Ev dekorasyonları zemin duvar ikilisi ile bir bütündür ve ayrı düşünüldüğü zaman istenilen o eşsiz 3D zemin kaplamasının tadına tam varılamaz. Zemin seçiminize uygun olarak seçeceğiniz muhteşem duvar kağıtları ile çoklu katmanlar oluşturulduğunda kaplamayı gerçeğinde ayırt edemeyeceksiniz.

Zemin kaplamada dekorasyon önerileri olarak son derece hareketli bir yanılsama tadı veren ile normal 3D zemin kaplamaları içerisinde özellikle banyonuzda siz veya misafirleriniz tarafından çok beğenilecek bir modelimiz olan okyanus tasarımımız bu günlerde çok tercih edilmektedir. Yine çocuklarınızın odasının zeminine yaptıracağınız gökyüzü kaplamaları ile onların hayal dünyasını çok farklı bir boyut kazandıracaksınız. Mutfak için tasarladığımız bahçe modeli ile yemeklerinizi hazırlarken kullanacağınız malzemeleri sanki dalından taze taze alıp sofranıza getiriyor gibi tat alacaksınız. Son teknoloji ile hazırlanan tasarımlarda sınır yoktur. Sizler hayal edersiniz bizlerde sizin hayalinizi gerçeğe dönüştürürüz. 

Tabi ki her zaman olduğu gibi bu 3D zemin kaplama işlerinde de istediğiniz yaratıcılığı hissetmek için bu işi profesyonellikle yapan firmayı tercih etmek işin en önemli kısmını oluşturmaktadır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!