Ahşap Ev Dekorasyonun'da Elektrik Hattı Nasıl Çekilir?

19 Eylül 2017

Ahşap Ev Dekorasyonun'da Elektrik Hattı Nasıl Çekilir?

Evimizde ahşap bir tema kullanıp kendimizi doğanın içinde hissetmek isterken bir anda elektrik kabloları başımızı ağrıtıyor. Peki bu kablolar nasıl saklanacak!

Ahşap evlerde yangın riskini ortadan kaldırmak amacıyla kablo döşeme sırasında oldukça dikkatli olunması gerekiyor.Titiz bir işcilik ve kaliteli malzemeleri gerektiren ahşap evde kablo döşemesinde güç kablolama gereksinimleri tamamen farklıdır. Elektrik tesisatı döşemesi mantığı aynı biçimde ahşap evlerde de uygulanıyor. Tesisatın döşenme sırasında tahtaların alevlenmeye karşı korunması için kabloları muhafaza eden boruların metal ve kalın erimesi zor plastikten olmasına dikkat etmek gerekir. Kablo tesisatının inceliklerini bilen ustalarla çalışmanız olası yangının önüne geçmekte etkili bir yöntemdir.AHŞAP EVLERDE  KABLO TESİSATI TİTİZLİK GEREKTİRİR;

             Ahşap evlerde elektrik düzeneğindeki hatalardan dolayı yada elektrikli ev aletlerinin açtığı yangın sayısı bir hayli fazla olduğundan risk içeren yapılar arasında yer alır. Bu nedenden ötürü ahşap evlerdeki elektrik tesisatının döşenmesi bir hayli önemlidir. Büyük bir titizlik gerektiren ahşap evlerdeki elektrik tesisatı döşeme işinde aynı zamanda birinci sınıf malzemeler kullanılmalıdır. Kolay kırılabilen ısı nedeniyle eriyebilen plastik boruların yerine metal boruların kullanılması gerektiği ahşap evlerde, kısa devrede doğabilecek herhangi bir tehlikede  alev transferi ile ateşleme kablosu olasılığını sınırlamak için minimize edilmesi gerekir. Ahşap evde duvarların yangına karşı hassas oluşunun dışında genel anlamda diğer evlerdeki döşeme yöntemleri uygulanır. Ahşap ev inşaatı sırasında yapılan elektrik tesisiatı döşemesinde anahtar ve priz yerlerinin iyi ayarlanması gerekir. Boruların ve köşe borularının birbirine iyi geçilirmiş olması ve malzemenin sağlamlığı da olası yangına karşın çok önemli bir rol oynar.Sürekli gelişen teknolojiye bağlı olarak yenilenen kablolar yangın riskini azaltsa da iyi döşenmeyen ve yerleştirilmeyen kablolar daima tehlike arz eder.

İŞİN EHLİ FİRMALARLA ÇALIŞIR;

            Elektrik tesisatı yaptıracaksanız hele ki eviniz ahşap ise kablo tesisatında öncü firmalarla çalışmanızı tavsiye ederiz. İşinde deneyimli elemanlar ile çalışan ve birinci sınıf malzemelerle hizmet veren bu firmalar can ve mal güvenliğiniz için büyük bir titizlikle çalışır. Size her türlü güvenceyi verebilen  işin ehli firmalara evinizi gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!