Aileniz İçin Güveli Ev Dekorasyon Önerileri

28 Haziran 2017

Ev dekorasyonu fikirlerine çocuk odasından başlayabiliriz.

Ev denince pek çoklarımızın aklına huzur gelir. Kapısı kapanınca tüm derlerin dışarıda kaldığı ve kendimizi en rahat ve en güvende hissettiğimiz mekandır evlerimiz. Bu huzur dolu mekanları daha da yaşanılır ve eğlenceli kılmak adına zaman zaman ufak zaman zaman ise daha büyük çaplı değişiklikler yaparız. Fakat evinizde küçük çocuklarınız varsa eğer bazen ev dekore etmek sandığımız kadar olay olmayabilir çünkü sadece kendi zevkimizi değil ailemizin güvenliğini de düşünmek gerekir.
Siz de çocuklarınız ve ailenizin güvenliği adına dekorasyonlarını daha kısıtlı tutanlardansanız vereceğimiz tavsiyeler ile evinizi güvenli ortamlara dönüştürerek hem güvenli hem de modern ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Önceliğiniz Ev Seçimi Olmalı

Herkes ferah ve büyük ya da geniş bahçeli bir evde oturmak ister fakat bazen maddi imkanlar bazen de iş kaynaklı nedenlerden dolayı bu istekler gerçekleşmeyebilir. Ev seçimlerinizi yaparken evin planına mimarisine çocuklarını ve hatta minik bebeğinizin gelecekte kullanabileceği bir ortama sahip mi bunlar önceliğiniz olmalı. 

Çocuk Odası Dekorasyonu

Ev dekorasyonu fikirlerine çocuk odasından başlayabiliriz. Çocuklarınızın odalarını dekore ederken mutlaka onların fikirlerini alın sonuçta odayı kullanacak olan onlar. Boya seçiminde ya da mobilya seçiminde çocuğunuzun zevkine göre tercihler yaparsanız eminiz çocuklarınız odalarını oldukça çok sevecekler. 
Çocuk odalarında hatta bunu diğer odalarda da uygulayabilirsiniz mutlaka pencerelere kilitleri için önlem almalısınız ki çocuklarını siz yakınlarında değilken pencere kilidini açmasın. 

Kullanmadığınız Eşyayı Bulundurmayın

Hanımlar çoğunlukla şık ve gösterişli eşyalardan oldukça hoşlanırlar ve özellikle evlerin salon bölümleri yani misafirler için ayrılan bölümlerdir buralar genellikle, ağır ve şık eşyalar ile döşenir. Tüm ayda belki birkaç defa kullandığınız ve haftada bir temizliğini yaptığınız alanlar sizce de büyük problem değil mi? Bu çorak alanları gereksiz eşyadan kurtarıp zamanının çoğunu büyükleri ile birlikte geçirmek isteyen çocuklarınızın odalarına tıkılmadan kullanabileceği ortak alan yapmaya ne dersiniz
Evlerinizdeki ıslak zeminlere ve priz girişleri için de gerekli önlemleri almanız iyi olacaktır ayrıca eşya seçimi yaparken de köşeli eşyalar yerine daha yumuşak hatlı eşyalar almanız olası kazaları da engelleyecektir.
Evinizin ustası olarak tüm bu dekor çalışmalarında sizlerin yanındayız.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!