AKILLI EV SİSTEMLERİ

05 Ekim 2017

Gelişen teknoloji hayatımıza birçok yönden kolaylık sağlamaktadır. Akıllı ev sistemleri sayesinde evden çıkarken kapatmayı unuttuğumuz ışıklar, klimalar ya da ocaklar artık sorun olmaktan çıkmaktadır.

  Gelişen teknoloji hayatımıza birçok yönden kolaylık sağlamaktadır. Akıllı ev sistemleri de bu kolaylıklardan biridir. Akıllı ev sistemleri sayesinde evden çıkarken kapatmayı unuttuğumuz ışıklar, klimalar ya da ocaklar artık sorun  olmaktan çıkmaktadır. 

 

 1. Su Taşkını Kontrolü

 Su taşkını dedektörü ile su taşkınlarının önüne geçilmektedir. Dedektöre suyun değmesi ile birlikte düzenek çalışmakta ve su vanası otomatik olarak kapatılmaktadır. Bu sistem ile birlikte su taşkınları tarihe karışmaktadır.

  2. Yangın Alarmı ve Duman Kontrolü

 Duman dedektörünün dumanı algılaması ile birlikte yangın alarmı devreye girerek hem can hem de mal kaybını en aza indirgemeyi sağlar. 


 

3. Gaz Dedektörü

 Gaz dedektörü insanların zehirlenmesine neden olacak gazları algılayarak hem görsel hem de sesli alarm verir. Bu sayede insanlar uykuda ya da bunu farkedemeyecek başka bir durumda ise gaz erken farkedilerek gelebilecek zarar azaltılır.

4. Aydınlatma Kontrolü

Harekete duyarlı sesörler sayesinde yanıp sönen aydınlatma sistemi hem hayatımızı kolaylaştırır hem de enerji tasarrufu sağlar.  Aydınlatma kontrolü ile birlikte ışıkları açık unutma derdi ortadan kalkmaktadır.

5. Priz Kontrolü

Priz kontrolü ile birlikte  ev ya da ofisteki akıllı prizlere bağlı tüm elektronik cihazlar kontrol edilerek, zamanlama yapılabilmektedir.

6. Panjur- Perde Kontrolü 

Akıllı ev sistemleri arasında panjur veya perde kantrol sistemi de vardır. Perde ya da panjurların uzaktan kumanda ya da cep telefonu gibi uzaktan erişim sayesinde açılıp kapanması sağlanır. Bu şekilde evinizden uzakta iken gündüzleri evinizin ışık alması için perde ve panjurları açıp akşam saatlerinde de geri kapatılabilir.

7. Hırsız Alarmı Sistemleri

Ev ya da ofise yerleştirilen kameralar sayesinde evinize gelen davetsiz misafirleri ya da bıraktığınız çocuğunuzu bulunduğunuz yerden izleyerek müdahale etmeniz sağlanır. Akıllı ev sistemleri ile birlikte daha güvenli bir hayat yaşama fırsatı yakalanmış olur. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!