Analog HD Kamera Sistemleri

13 Ocak 2018

analog HD kamera sistemleri

AHD kamera sistemleri, koaksiyel kablo üzerinden , yeniden kablolama gerektirmeden AHD DVR kayıt sistemlerine bağlanabilmektedir.

Analog HD Kamera Sistemleri

Analog HD kamera sistemleri bir başka ifade ile AHD’ler, kayıt sistemlerinde kullanılan özel bir teknoloji olarak dikkat çekmektedir. Çeşitli güvenlik zafiyetlerinin önüne geçebilmek için birçok farklı modelde kamera sistemi bulunmaktadır. Bu sistemlerden en popüler olanlarından biride analog HD kamera sistemleridir.

Analog HD Kamera(AHD) Nedir?

Analog HD kamera, analog CCTV Kameraların  altyapısı için kullanılır. 720 ve 1080p çözünürlükte kaliteli görüntü elde edilebilen oldukça gelişmiş bir teknolojidir.  Yaklaşık olarak son 3 yıl içerisinde yaygınlaşan AHD, koaksiyel kablo aracılığı ile aktarılan analog video sinyallerinin, AHD-DVR kayıt cihazı tarafından işlenmesi ile çalışan bir dijital sistemdir. Analog HD kamera sistemleri klasik analog güvenlik teknolojisi ile aynı altyapıyı kullanmaktadır. AHD, yüksek çözünürlükte ve HD kalitede görüntü sunmasının yanı sıra, ekonomik bir güvenlik sistemi olmasından dolayı müşterilerin tercih sebebi olmuştur. AHD kameralarının sürekli olarak çalışması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Güvenlik Sistemleri ile ilgili her konuda firmalarla görüşmek ister misiniz ?

AHD kamera, analog ve diğer kameralara göre daha uzun mesafeyi görüntüleyebilir. Ayrıca yüksek çözünürlük ve kalitede çektiği kayıtları, internet aracılığı ile farklı ortamlardan takip ve kontrol edilebilir. Analog HD kamera sistemi ile 500 metreye kadar mesafede kayıt alınabilir. AHD ile wifi erişiminin olduğu yerlerde bağlantı aktif ise dilerseniz bilgisayar ve telefonunuzdan uzaktan kayıtları izleyebilirsiniz. AHD sayesinde geniş açılı ve Full HD kayıt alınabilir. 

 Analog HD Kamera Sisteminin Avantajları Nelerdir?
Hali hazırdaki CCTV analog kamera sisteminin kablo mekanizmasını değiştirmeden mevcut kameraları AHD ile mevcut DVR kayıt cihazlarını da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmek mümkündür. Bu özelliği ile mevcut güvenlik sistemlerini analog HD kamera teknolojisine çevirmek, oldukça düşük maliyet ile gerçekleştirilebilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!