Antre Dekorasyonu

14 Ağustos 2017

antre

Antreler evin giriş kısmını oluşturmaları itibariyle ev ile ilgili ilk fikirlerin edinilmesinde büyük önem taşırlar. Bu yüzden nasıl bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız o yönde bir dekorasyon oluşturmalısınız.

Antreler evin giriş kısmını oluşturmaları itibariyle ev ile ilgili ilk fikirlerin edinilmesinde büyük önem taşırlar. Bu yüzden nasıl bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız o yönde bir dekorasyon oluşturmalısınız. Sizde antrenizi istediğiniz tarza uygun ve kullanışlı dekore etmek istiyorsanız bazı küçük tüyolara ihtiyacınız olabilir. Peki antre dekorasyonunda ne tür eşya ve aksesuarlardan yararlanmalıyız?

Antre dekorasyonu evinizin diğer odalarıyla bütünlük sağlayacak şekilde yapılabileceği gibi, tamamen kendine özgü bir dekorasyona da sahip olabilir. Öyle çok fazla dayayıp döşemek yerine yalnızca birkaç parça ile dahi hoş bir etki yaratan antre dekorasyonu yapabilirsiniz.
Çoğu evde olduğu gibi antrenizin penceresi yok, ışık almıyorsa öncelikle dekorasyon için de açık renklerden, hatta beyazdan yararlanmanızda fayda olacaktır. Açık tonlarda kullandığınız zemin döşemeleri ve duvarların yanında dolap veya dresuar gibi eşyalarınızı da açık renk kullanmalısınız. Aynı zamanda ışığı yansıtma ve derinliği arttırma özelliğine sahip olması nedeniyle aynaları da antre dekorasyonunda yoğun olarak kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı ayna kaplatabilir veya yalnızca belli yerlerde aynalardan yararlanabilirsiniz. Yere kadar inen aynalar ise yüksekliği olduğundan fazla gösterecektir. Ancak antreniz yeterince ışık alıyor ve karanlık değilse renk kısıtlaması yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Yer için kalebodur, parke, segmentli zemin döşemesi kullanabilirsiniz. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun olacak şekilde desenli zemin döşemeleri de şık bir etki sağlar. Duvarlarınızda ise yalnızca boya sade ve hoş bir etki yaratsa da duvar kağıtları antre dekorasyonu için ideal bir seçim olabilir. Karanlık antreler için sade ve açık tonlarda duvar kağıtları kullanımı doğru tercih olacaktır. Bunun yanında fayans, tuğla, taş veya ahşap duvar panelleri kullanarak antre duvarlarınıza dekoratif bir kaplama yapabilirsiniz. Asacağınız tablo, manzara resimleri, ayna ve saatlerle zengin bir görüntü sağlayabilir, antrenizin duvarlarını sanat sergisine çevirebilirsiniz.