Antre Dekorasyonu İçin Fikirler

27 Haziran 2017

antre dekorasyonu

İnsanlarla tanıştığımızda ilk izlenim oldukça önemlidir. Bu hayatımızın her alanında önem arz ettiği gibi, evimiz için de geçerlidir. Bir insanın giyimi, konuşması nasıl bizi bir kanıya sürüklüyorsa, evimizde de antreler bu görevi görürler. Çünkü eve ilk giren biri ilk olarak antre ile karşı karşıya kalır.

Antre tasarlamak diğer odaları tasarlamaktan daha zor olabilir.Çünkü antreler evlerimizde yaşam alanı olarak kullanılmaz, sadece bağlantıyı sağlarlar. Ama yukarıda da belirttiğimiz gibi etkileyici bir antre evinizi oldukça şık gösterecektir..

 

·         Antreler genellikle çok geniş alanlar olmadığından mümkün mertebe ferah ve kullanışlı bir hale getirilmelidir. Bu yüzden antreniz için aksesuarlar almadan önce büyüklüğü ve genişliği göz önünde bulundurunuz. Antrelerde genellikle dresuar, portmanto, ayakkabılık vb. mobilyalar kullanılır. Ama siz geniş bir alana sahipseniz puflar, berjerler hatta sehpa bile tercih edebilirsiniz. Tabi bunu yaparken alanın boğucu bir hal almamasına dikkat ediniz.

 

·         Son zamanlarda yeni yapılan binalarda alandan tasarruf etmek için antreler oldukça küçük yapılabiliyor. Ama bu yine de güzel bir tasarım yapılmayacağı anlamına gelmez. Antre dekorasyonunda en sık kullanılan mobilyalardan biri portmantolardır. Eve girerken yada evden çıkarken üstümüzü giyip çıkartabileceğimiz bir portmanto olmazsa olmazlardandır. Alanın geniş ve yüksekliğine göre portmantonuzun ölçüsünü belirleyebilirsiniz.

 

·         Bir alanı zarif, romantik, hoş hale getirmek istiyorsanız; derdinizin dermanı tabiki mis kokan çiçeklerdir. Antrenizi çekici, şık hale getirmek için bazen başka bir şey yapmanıza gerek kalmayabilir, renkli çiçekler işinizi görecektir.

 

·         Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi duvarlar oldukça dikkat çeker evlerinizde. Bu yüzden kullanacağınız bir duvar kağıdı, renkli çerçeveler, yada tablolar antre dekorasyonunda tasarımınıza oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle dar ve uzun bir antreye sahipseniz, buralarda mobilya kullanmak mümkün olmadığından bu yöntemleri kullanmanız gerekecektir.

 

·         Antrelerin hoş görünmesi için diğer önemli kriterlerden biri, aydınlatmadır. Gözü yorucu bir ışığı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine tavana monte edilmiş, eşit dağılan spot ışıklar kullanabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!