Araç İçi Kamera Sistemleri Nedir?

06 Ocak 2018

vehicle tracking systems

Filo veya araç içinde kamera ile takip sistemleri nasıl olur?


  • Araç içerisinde kamera ile takip yapabilmek mümkün mğ?
  • Araç filonuz var ve anlık takip etmek istiyorsunuz.
  • aracınız gittiği ve geldiği yerlerde nasıl bir durum ile karşı karşıya?


Araçlara özel mobil monitörler

CCTV yani “Kapalı Devre Kamera Sistemi”, şu aralar her alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikli olarak güvenlik sağlamak için kullanılan kapalı devre kamera sistemleri, uzaktan seyretme, kayıt etme gibi farklı özelliklere sahip olabilmektedirler. Bu özellikler kullanım alanı ve kullanıcı tercihine bağlı olarak şekillenebilmektedirler.

CCTV Monitörler Nedir?

CCTV sistemlerinde, uzaktan ya da merkezi bir alandan kamera izlemesi yapılabilmesi için CCTV monitörlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu monitörler, kullanım yerlerine göre çeşitli özelliklerde ve ebatlarda üretilmektedirler. Bunların üzerlerinde CCTV kamera girişi, yanlarında HDMI ve VGA girişleri bulunabilmektedir. Ekran boyutları küçük olan CCTV sistemlerin, şarj edilebilir olanları da mevcuttur. Piyasada en çok kullanılan monitörler arasında LCD, LED, TFT monitör tipleri ile Video Wall ve araçlar için özel üretilen Mobil Araç Monitörleri bulunmaktadır.


Mobil Araç İçi Monitörleri Nerelerde Kullanılır?

Kullanım kolaylığı, estetik tasarımı ve fonksiyonelliği ile araç içi özel monitörler, kişileri uzun seyahatlerin sıkıcılığından kurtarmaktadırlar. Çocuklu ailelerin yolculuk kabusuna da bir son veren bu monitörler, sahip oldukları oyun seçenekleriyle seyahat esnasında çocukların hiç sıkılmadan zaman geçirmelerine imkan tanımaktadırlar.

Araçlara özel olarak üretilen CCTV monitörlerin ebatları 2.5 inç - 7 inç arasında değişmektedir. Genellikle NTSC ve PAL sistemlerini destekleyen bu mobil monitörler, kullanılan sisteme bağlı olarak ses çıkışı da sağlayabilmektedirler. Oto aksesuar ürünleri arasında ayrı bir yere sahip olan mobil monitörler, kişinin tercihine göre aracın farklı yerlerine monte edilebilirler. Araç içi tavan mobil monitör, araç içinde görüş açısı en geniş noktası olan tavanda monte edildiğinden tüm yolcular tarafından rahatlıkla kullanılabilirler. Fakat genellikle ön koltukların başlıklarına montelenen kafalık monitörler, yolculara bireysel kullanım olanağı sunmaktadırlar.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!