Araç Kamera Sistemleri

30 Ocak 2018

Araç Kamera Sistemleri

Araç Kamera Sistemleri nedir, fiyatı ve kullanımı?

Araç kamera sistemleri

Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan kamera sistemleri gibi araç kamera sistemleri de sahipleri için mükemmel bir yatırımdır.

Araç kamera sistemleri neden gereklidir?

Araç kamera sistemleri genellikle iki nedenden ötürü kullanılır. Bunlardan birincisi emniyet, ikincisi ise güvenliktir. Ticari şirketler de çeşitli nedenlerden ötürü bu kameraları tercih edebilmektedir.

Güvenlik ve Emniyet Kaygısı Nedeniyle Kamera kullanımı

Araç kameraları, sadece sürüş esnasında gerekli değildir. Araçlarda kullanılan bu kameralar araba için ekstra bir güvenlik basamağı oluşturmaktadır. Bu kameralar hırsızlık gibi vakalarda caydırıcı olabilmektedir.

Güvenliğin yani sıra emniyet de araç kamera sistemlerinin tercih edilmesinin bir diğer sebebidir. Bunun için araç dışı kamera sistemleri tercih edilebilmektedir. Geniş yan görüş sağlayan bu kameralar sayesinde kişi trafikte daha emniyetli bir sürüş gerçekleştirebilir.

Trafik kazalarında araç kameralarının önemi

Araç içi kamera sistemleri, olası kazalarda adli cezalardan kurtulmak için veya sigorta problemleri yaşamamak için mükemmel bir çözümdür. Kaza anını kayıt altına alan görüntülerle, kazada kimin sorumluluğunun olduğu görüntüler analiz edilerek anlaşılabilir. Bu da kişiyi birçok sıkıntıdan kurtarmaktadır.

Personel takip amacı ile araç kamerası kullanımı

Ara içi kamera sistemleri güvenlik/emniyet kaygılarından ötürü kullanılabileceği gibi, işyeri sahipleri için şoförlerin görev sırasındaki durumlarını izlemek için de kullanılabilir.

Çift yönlü araç içi kamera sistemleri sadece araç dışını kayıt altına almakla kalmayıp araç içini de kayıt altına almaktadır. Bu da sürücülerin araç içinde daha sorumlu olmalarını sağlamaktadır.

Araç kameraların özellikleri

Araç kameraları genellikle ön cama monte edilir. Bir navigasyon sistemi kadar yer kaplayan bu kameralar, sürücünün görüş kapsamını etkilemez. Çok küçük kameralar da mevcuttur.

Güvenlik için dizayn edilen kameraların gece görüş ve uzun pil ömrü gibi özellikleri de olabilir. Ayrıca kamerada GPS ve hız seviyesini gösteren özellikler de olabilir.

Araç kamerası fiyatları

Araç kamerası fiyatları, kameranın çift yönlü olup olmadığı, gece görüşünün olup olmadığı, batarya ömrü gibi özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!