Araçlar İçin Hangi Güvenlik Kamerası Tercih Edilmelidir?

31 Ocak 2018

Araçlar İçin Hangi Güvenlik Kamerası Tercih Edilmelidir?

Araçlar İçin Hangi Güvenlik Kamerası Tercih Edilmelidir Bilginiz Var Mı?

Araçlar İçin Hangi Güvenlik Kamerası Tercih Edilmelidir?

Her şeyden önce araçlara takılan kameralar güvenlik amaçlı ise kesinlikle ucuza kaçmamanızda fayda var. Görüntü kalitesinin ve çözünürlüğünün iyi olması gerekmektedir. Herhangi olumsuz bir durumda kameranın aldığı kayıtlar incelenirken, alınan görüntünün netliği bir sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Sadece güvenlik için değil, daha birçok konuda araç içi kameralardan faydalanabilirsiniz.Araç Güvenliği İçin Kullanılan Kameralar ve Özellikleri Nelerdir?

Çözünürlük; Araç güvenliği için tercih edilecek kamera yüksek çözünürlükte ve kalitede olması gerekir. Özelliklede kaza anlarında önemli rol üstlenecek olan araç içi güvenlik kameraları tercihinizi, HD720p ve FHD 1080p’den yana kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekimlerini ve video kayıtlarını yüksek çözünürlük ile kayıt altına alabileceğiniz bu cihazlar oldukça kullanışlıdır. Ayrıca gece görüş özelliği ile de büyük avantaj sağlar.

Görüş açısı; Araç içi kamera alırken kameranın görüş açısının kaç derece olduğuna bakılmalıdır. En az 120 derece görüş açısına sahip kameralar tercih edilmelidir.

Döngü kaydı; Kameranın hafızası dolduğunda sıkıntı yaşamamak için alacağınız kamerada döngü kaydı özelliğinin bulunmasına özen göstermeniz gerekir. Döngü kaydı sayesinde kameranız yeni kayıtları, en eski tarihe ait kaydedilmiş dosyaların üzerine yazar. Böylece veri kaybı yaşanmaz. Wide Dynamic Range(WDR) özelliğine sahip kameraları tercih ederek, geceleri arabaların plakalarını bile kolaylıkla görüntülemek mümkün. Bu tavsiyeler eşliğinde alacağınız araç içi güvenlik kameraları ile maksimum verime ulaşabilirsiniz.

Araç İçi Güvenlik Kameralarının Faydaları

Herhangi bir hırsızlık, kundaklama ve benzeri olumsuz durumlarda kameradan faydalanmak mümkün. 24 saat boyunca araç içinde alınan kayıt sayesinde güvenlik sağlanmış olur, Ayrıca trafikte aracınızın hareketleri kayıt altına alındığı için haksız suçlamalarla karşı karşıya kalmazsınız. Araç içi güvenlik kameraları ile daha birçok avantaj sağlayabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!