Avize Lambader Ve Abajur Kullanımı

08 Ağustos 2017

Ev dekorasyonunda ışıklandırmanın yeri elbette tartışılmaz.

Ev dekorasyonunda ışıklandırmanın yeri elbette tartışılmaz. Uygun ışıklandırma ile dekore edeceğiniz alanı olduğundan daha büyük ve geniş gösterebilir, dekorasyon temanızı ışıklandırma modelleri ile tamamlayabilirsiniz. İşte çeşitli aydınlatma seçenekleri ve uygulayabileceğiniz alanlar.

Dekorasyonda Lambader ve Abajur Kullanımı

Evlerde aydınlatma farklı seçenekler ve uygulamalarla sağlanabilir. Önemli olan, evinizin genel havasına ve aydınlatılması yapılacak alanın genel dekorasyonuna uyumlu bir ışıklandırma şekli seçmektir. Lambader ve abajurlar dekore edilecek mekânın daha loş ve yumuşak bir ışıkla aydınlatılması istendiğinde rahatlıkla kullanacağınız aydınlatma seçeneklerindendir. Abajurları bir konsol ya da sehpa üzerinde kullanabileceğiniz gibi dresuar yardımıyla koltuk ve kanepe takımların arkasında kullanmanız da mümkündür. Yine evinizin dekorasyon teması ve dekorasyonda kullanacağınız renklerle uyumlu olarak abajur ve lambader seçmeli ve yine uygun alanlarda kullanmalısınız. Klasik ya da rustik tarzda döşenmiş salonlar için ahşap kaplamalı, süslü ve antika görünümlü abajurlar, modern çizgilerle dekore ettiğiniz alanlarda ise, metal gövdeli, sıra dışı tasarımlı ve parlak görünümlü abajurları tercih edebilirsiniz. Lambader ve abajurlar mekânda ışıklandırmayı sizin yönetmenizi sağlar. Göz yoran ağır ışıklandırmalar yerine, bu tarz hafif loş ışıklandırmalar seçebilirsiniz.

Dekorasyonda Avize Kullanımı

Eğer dekore etmek istediğiniz alan için tek ve güçlü bir ışıklandırma tercih ediyorsanız avize kullanımı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Dekorasyon tarzınıza uygun olarak çok çeşitli yapılarda ve renklerde avizeler kullanabilir, tüm alanı kolayca aydınlatabilirsiniz. Modern salonlarda, asimetrik kübik şekilli sıra dışı tasarımlı sıralı avizeler uygun oluyorken, klasik tarzda döşenmiş salonlarda daha ağır, taşlı, eski antika görünümlü avizeler tercih edilebilir. Yemek masalarının üzerinde sıralı olarak monte edilen ve masayı aydınlatan avizeler oldukça şık bir görüntü elde etmenizi sağlayabilir. Unutulmamalıdır ki ışıklandırma şekli ve kullanılacak parçalar, tıpkı diğer küçük aksesuarlar gibi dekorasyonu tamamlayıcı nitelikli parçalardır. Yalnızca öncelikli eşyalar ile yapılan dekorasyon alanın boş ve sıradan görünmesine sebep olabilir. Bunun önüne ışıklandırma ve aksesuar kullanımı ile geçebilir, evinizde şık ve tam bir dekorasyon yapma olanağı sağlayabilirsiniz. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!