AYNI ODAYI PAYLAŞAN KARDEŞLERE DEKORASYON ÖNERİLERİ

15 Ekim 2017

aynı odayı paylaşan kardeşler için dekorasyon önerileri

Aynı odayı paylaşmak durumunda olan kardeşlerin, ayrı ayrı zevk ve tercihlerine göre seçim yapmak istersiniz. Ve bu tabii ki mümkün. Çocuklarınızın kendilerini çok rahat hissedebileceği ve odalarını benimseyeceği birbirinden güzel dekorasyon modelleri vardır.

Her ebeveyn çocuklarının ayrı odalarının olmasını ister elbet. Fakat bu durum malesef her zaman mümkün olmuyor. Aynı odayı paylaşmak durumunda olan kardeşlerin, ayrı ayrı zevk ve tercihlerine göre seçim yapmak istersiniz. Ve bu tabii ki mümkün. Çocuklarınızın kendilerini çok rahat hissedebileceği ve odalarını benimseyeceği birbirinden güzel dekorasyon modelleri vardır. Öncelikle odayı dizayn ederken çocukların yaşlarını, cinsiyetlerini göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir Kız Bir Erkek İçin Dekorasyon Önerisi

Aynı odada kalan çocuklarınızın biri kız diğeri erkek ise elbette ki zevkleri de farklı olacaktır. Bu durumu onlara ait ayrı ayrı duvar köşeleri yaparak ortadan kaldırabilirsiniz. 

İki Kız Kardeş İçin Dekorasyon Önerisi

Bildiğimiz üzere minik kızların en çok hoşlarına giden renk pembedir. Pembeyi, pembe tonlarında bir renk ile bütünleştirerek dekorasyonlarınızda kullanabilirsiniz.


İki Erkek Kardeş İçin Dekorasyon Önerisi

Örneğin; denizci teması erkek çocukları için tercih edilen dekorasyonlardan biridir. Tıpkı gemi havası kazandıran bu tema, minik beylerin çok hoşuna gidecektir. Ve tabii en çok hoşlarına giden renk olan maviyi, es geçmemeli.

Ayrıca çocukların neşesine ve enerjisine uyan sarı renk, farklı tonlarla birleşerek harika sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Çizgi film karakterleri veya birbirinden farklı duvar kağıtları ile de miniklerin hayal dünyasını odalarına yansıtabilirsiniz. 

Özellikle aralarında yaş farklı olan veya daha büyük çocuklar için yataklarını perdeyle tamamlayarak onlara ait özel alan yaratabilirsiniz.

Yatak Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Dar odalar için en iyi çözüm ranza tercih etmektir. Birbirinden farklı ranza modelleri ile çocuklarınızın oyun alanını daha çok genişletmekle kalmayıp ferah bir görünüm yaratabilirsiniz. 

Dolap Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Güneş ışığından faydalanmak oldukça önemlidir. Bunun için çocukların en verimli olması gereken çalışma masalarını camın önüne yerleştirebilirsiniz. Kendilerine ait köşelere raflar yerleştirerek çeşitli aksesuarlar ile dekore edebilirsiniz. 

Yatakların alt kısmını dolap ile tamamlarsanız yerden tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca çatı katı imkanı olan ebeveynler ise harika dekorasyonlar ile alanı çocuklarına göre değerlendirebilir. Tabii ki tavanlara da birbirinden güzel, parlak tavan kaplama veya led döşeme yaparak harika bir ortam yaratabilirsiniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!