Bahçe Dekorasyonu Fikirleri

25 Haziran 2017

bahçe dekorasyonu fikirleri

Günümüzde şehirlerde her geçen gün daha da betonlaşan bir hayatın içerisindeyiz maalesef.İnsan fıtraten doğayla iç içe olmayı,açık havada oturup sevdikleriyle muhabbet etmeyi,yada çimlerin üstünde kitap okumayı isteyebiliyor.Tabiki tüm bunları yapabilmek için bir bahçeye ihtiyacımız var..

Eğer bahçesi olan bir evde oturuyorsanız oldukça şanslısınız demektir.Bahçenizi en iyi şekilde düzenleyip bu şansı olabildiğince iyi kullanmalısınız.Bahçe dekorasyonu için öncelikli husus,alanı en iyi,verimli şekilde kullanmaktır.Bunun için bahçenizi belli parçalara bölmekte yarar var.

YEŞİL ALAN

Bahçe dekorasyonunun tabiki olmazsa olmazı yeşil alandır.Bahçenizde yeşil alan elde etmek için çimenlerden,çiçeklerden,ağaçlardan yararlanacaksınız.Eğer bahçenizin bir an önce olgunlaşmasını istiyorsanız,çabuk büyüyen ağaçları tercih etmelisiniz.Seçtiğiniz ağacın bir meyve ağacı olması,dalından koparıp yediğiniz bir meyvenin olması size keyif verecektir.Türkiye’nin neredeyse her yerinde yetişebilecek olan kiraz,kayısı,üzüm,dut vb. ağaçları yetiştirebilirsiniz.

Ağaçlardan sonra sıra çimlerde..Bahçenizin zeminini çimle kaplarken Çim Tohumu alıp kendiniz uğraşabileceğiniz gibi,rulo çim de kullanabilirsiniz.

Ağaçlar ve çimenden sonra bahçenize zenginlik katacak bitkilerde sıra. Bunlar renkli çiçeklere sahip bitkiler olabileceği gibi gölgelik ve dekoratif olarak kullanabileceğiniz bitkiler de olabilir.Yada bahçenizin bir bölümünde sebze-meyve yetiştirebilirsiniz.

Diğer Kullanım Alanları..

Bahçede oturup vakit geçirebileceğiniz bir alana da ihtiyacınız olacaktır ve tabi ki bunun için mobilyalara da ihtiyacınız olacak . Mobilyalarınızı çimin üstüne koymanızı tavsiye etmiyoruz.Çünkü özellikle yağışlı havalarda çimler çamur olabiliyor,bu yüzden bahçenin bir bölümüne taş zemin yaptırmanız akıllıca olacaktır.

Bahçenizde kullanmak içi seçeceğiniz mobilya taşınabilir,portatif yada dayanıklı olmalıdır.

Bahçede mangal keyfi yapmak için,sevdiklerinizle hoş vakit geçirmek için şömine kurdurmanız gayet iyi bir fikir.Bununla beraber sürekli mutfağa gidip gelmemek için bahçenin bir bölümüne mini bir mutfak yaptırabilirsiniz.

Bunun dışında bahçenizde gölgelik için veranda kullanabilirsiniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!