Bahçe Dekorasyonu İçin Hamaklar

08 Ağustos 2017

Bahçe Dekorasyonu İçin Hamaklar

Yaz gelsin, güneş parlasın siz hamak ta uzanırken kuşlar cıvıldasın. Bekli beni yaz güneşi diyorsanız buyurun yazımızı birlikte okuyalım.

Bahçe Dekorasyonu İçin Hamaklar Doğru Tercih

Bahçe dekorasyonu özelikle yaz ayları için iyi organize edilmelidir. Kahvaltılar, yemekler, piknikler, mangal partileri, misafir oturmaları, çocukların oyunları gibi pek çok aktivite havaların ısınması ile birlikte bahçelerde gerçekleşmektedir. Bahçenin bakımının, temizliğinin ve dekorasyonun bahar aylarının başlaması ile hızlandırılması gerekir.

 Bahçelerin dekorasyonu için masa takımları, salıncaklar, hamaklar, kaydıraklar, saksılar, süs havuzları, çardaklar, şömine tarzı dekoratif mangallar gibi birçok eşya kullanmak mümkündür. Yaz aylarının sıcak havası ve yemyeşil görüntüsü içerisinde dinlenme ve eğlenme fırsatı sunar. Bu yazımızda sizlere bahçelerinizde rahat rahat dinlenebilmeniz amacıyla hamak kurmak için en doğru noktalar hakkında bilgi vereceğiz.


                  

Hamaklar Bahçenin Neresinde Kurulmalıdır?

Hamaklar uyumak, kitap okumak ya da uzanıp dinlenmek amacı ile bahçelerde tercih edilmektedir. Bunun için bahçenin fazla güneş almayan gölge bölümüne hamakların bağlanması daha doğru olacaktır. Hamak bağlama teknikleri olarak kazık, yarı kazık, gemici düğümü gibi özel şeklinde iki ağaç arasına bağlanma şekilleri vardır.  Bu bağlama şekilleri son derece sağlam ve dayanıklı düğümlerdir. Ancak iki ağaç arası her zaman müsait olmayabilir ya da iki ağacın bulunduğu yer sıcaklığın geliş açısı nedeni ile uygun olmayabilir. Bunun için özel olarak hamakları yerleştirebileceğiniz güvenli ve şık hamak stantları üretilmiştir. Hem bahçede güzel bir dekoratif ayrıntı yaratılması hem de hamağın güvenli bir kullanım sunulması için hamak stantları kullanabilirsiniz.

                 

Çeşit Çeşit Yapılarda Yer Alan Hamaklardan Beğendiğinizi Seçin

Hamaklar farklı yapı ve renklerde piyasadaki yerini almıştır. El örgüsü hamak, makine örgüsü hamak, cep hamak, bez hamak, beşik hamak, tenteli hamak, yassı hamak, ahşap hamak gibi farklı hamak seçenekleri bulunmaktadır. Çeşitli boy ve renk imkânları da bulunan hamaklar çocuk ve yetişkinlere göre tasarlanmış halde bulunabiliyor.

Birbirinden güzel hamaklar ile tatil köyü havasında bahçeler tasarlayabilirsiniz. Hamaklarınızın tadını çıkarmak size ve ailenize kalır. Bu yazı da kendi bahçenizde dinlenerek, eğlenerek ya da uyuyarak geçirebilirsiniz.    Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!