Bahçe Dekorasyonu Önerileri

25 Ağustos 2017

bahçe

Bahçe dekorasyonu yapmak her ne kadar zahmetli görünse de toprakla, bitkilerle uğraşmak aslında insanı dinlendirir, sakinleştirir. O halde bizim de bahçe dekorasyonu konusunda genel birkaç önerimiz var.

Bahçeler doğal yaşamın vazgeçilmez ortamlarındandır. Hem sağlıklı bir yaşam için hem doğal güzellik olarak pek çok insan tarafından tercih sebebidir. Kendi meyve sebzelerinizi yetiştirip süs bitkilerle etrafını renklendirdiğiniz eviniz bahçe dekorasyonunuz ile birlikte kusursuz bir görünüme kavuşabilir.

Bahçe dekorasyonu yapmak her ne kadar zahmetli görünse de toprakla, bitkilerle uğraşmak aslında insanı dinlendirir, sakinleştirir. O halde bizim de bahçe dekorasyonu konusunda genel birkaç önerimiz var. Evinizin çevresinde bitki yetiştirebileceğiniz kadar bir alana sahipseniz kesinlikle bir şeyler ekmenizi öneririz. Domates, biber, fasülye, kabak, patlıcan gibi fazla yer gerektirmeyen sebzeler ekerek hem kendi yetiştirdiğiniz sağlıklı besinleri tüketebilir hem de sevimli bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Yeterli alana sahipseniz mutlaka meyve ağaçları da dikmelisiniz.
Ektiğiniz sebzeleri korumak istiyorsanız mutlaka bahçe çitlerinden yararlanmalısınız. Dilediğiniz renklerde seçeceğiniz çitler bahçenize sevimli bir hava katacaktır. Çitlerin dış çevresinde çiçeklerden yararlanabileceğiniz gibi metal, ahşap veya duvar saksılarını kullanarak da bahçenizin çeşitli yerlerinde çiçeklendirmeler yapabilirsiniz. Evinizin balkon ve pencere önlerinde çiçek kullanmak da renkli bir görüntü sağlayacaktır. Bahçenizdeki mevcut taşları rengarenk boyayarak bahçe dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.

Çimlendirme ile hem daha canlı, hem masa sandalyeye gerek duymadan oturabileceğiniz çim bir ortam oluşturarak bahçe dekorasyonunuzu destekleyebilirsiniz. Ahşap ve hasır sandalyeler de çimlerin üzerinde oldukça hoş duracaktır. Dilerseniz çardak yaparak akşam keyifleriniz için bahçe dekorasyonunuzda muhteşem bir köşeye yer verebilirsiniz.