Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

25 Haziran 2017

bahçe düzenlemesi

Bahçenizi düzenlemek istiyorsanız peyzaj konusunda uzman şirketlerden danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.Eğer böyle bir hizmet için danışmanlık şirketine ücret ödemek istemiyorsanız,size vereceğimiz bilgilerle bahçenize hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

BAHÇE DÜZENLEMESİ NASIL YAPILIR

Bahçe düzenleme için ilk olarak düzenleme yapılacak bahçenin bir krokisi çıkartılmalıdır.Hazırladığınız krokide bahçenizin eninden boyutuna,evle arasındaki mesafeye,bahçenin içerisindeki diğer yapılara kadar her şey,krokinizde yer almalıdır.Çim ve beton olarak kullanacağınız zeminin ölçülerini alıp krokide işaretleyiniz.

 Krokinizin üzerinde gölge olan,güneş alan yerleri,yolları,eğer varsa manzaralı bölümü detaylarda belirtmelisiniz.

 Bahçenizin krokisini oluştururken,görmek istemediğiniz alanları da belirtmenizde fayda var.Örneğin evinizin yanından fazla arabanın geçtiği bir yol varsa,bu yolun olduğu bölümü ağaçlandırarak kapatabilirsiniz.

Bahçenize koyacağınız bitkileri seçerken dikkat etmeniz gereken husus;büyük bitkileri yol tarafına,küçük bitkileri ise oturacağınız bölüme doğru koymanızdır.

Büyük bir bahçeye sahipseniz,bahçeyi yürüme yolları,oyun alanları, süs havuzu gibi dekoratif parçalarla zenginleştirebilirsiniz.

 Siz de sebze yetiştirmekten keyif alıyorsanız,ve bunun için bahçenizde bir alan ayırıyorsanız, bu alan evinizden uzak, sulama kaynaklarına yakın, çitlerle perdeleyebileceğiniz bir kısımda olmasına dikkat etmenizde yarar var.

 Bahçe alanının krokisi çizildikten sonra bahçede kullanılacak malzemelerin kalitesi de oldukça önem arz eder.

Eğer siz de bahçenizi uzman bir kişi,şirket eşliğinde düzenlemek istiyorsanız; evininustasi.com’da Tadilat/Dekorasyon sektöründe ücretsiz bir şekilde talep oluşturarak yüzlerce iç mimar,tadilat,dekorasyon şirketine ulaşabilirsiniz!


Etiketler:bahçe düzenleme,kroki,ustaÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!