Bahçelerde Koltuk Kullanımı

08 Ağustos 2017

Bahçesi olan evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan oturma gurupları son yıllarda büyük değişim yaşamış durumda.

Bahçesi olan evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan oturma gurupları son yıllarda büyük değişim yaşamış durumda. Zira artık çok daha dayanıklı ve kirlenmeye ıslanmaya karşı direnç gösteren modeller boy göstermeye başlamış durumda. Bahçelerin koltuk tasarımları geride bıraktığımız yıllarda çok ön planda olmasa da içinde bulunduğumuz yıl ve gelecek yıllarda artık şıklığı ile ve tasarım detayları ile konuşulacağa benziyor. Eğer bahçeniz için ilk kez koltuk seçimi yapacaksanız bilmeniz gereken en önemli detay bahçenizin yapısının büyük önem taşıdığı. Zira bahçelerin açık hava alanları olduğu göz önünde bulundurulduğunda seçilecek ürünlerde çok dayanıklı malzemelerden üretilmiş olmalı. Sedir ve bambu koltuklar bu alanda akla ilk gelen ürünler olmayı başarıyor.

Bahçeler için koltuk modelleri geniş bir mobilya dünyasının kapılarını sizler için aralayacak. Zira bu alanda son derece kullanımı kolay katlanır ve kaldırılabilir ürünler olması yanı sıra üzeri kapalı bir oturma alanına sahipseniz ev mobilyalarında olduğu gibi bahçe mobilyalarında da şıklığın ve rahatlığın ön planda tutulduğu birçok model bulunmakta. Özellikle rahatlığından vazgeçmeyenlerin ilk tercihi olan şezlong tipi ağaç koltuklar olacak. Çünkü doğal koşullara uzun yıllar dayanabilen bu koltuklar sadece uygun sezonlarda üzerine minder atılarak kullanılabilen ürünler arasında yer alıyor. Ayrıca temizlikleri de oldukça kolay her yerden temin edebileceğiniz temizlik ürünleri ile bahçe koltuklarınızın temizliği sağlanabilmekte.

 Bahçe koltuk takımları modasına göz attığımızda her yıl olduğu gibi bu yılda mevsimsel şartların etkisi gözlemlenebilirken ayrıca üretilen yeni modellerde ağaç eskitme tekniklerinin daha öne çıktığını söylemek mümkün. Bahçe koltukları ve masaları takım olarak güzel bir görünüm sergilerken bahçe koltuklarını bu denli öne çıkartan ayrıntı hiç şüphesiz tasarımlarında saklanan dayanıklı iç iskelet. Zira birçok firma bu yıl ürünlerinde metal gövde üzerine ağaç giydirme tekniğini kullanarak daha sağlam ve dayanıklı bir gövde elde ederken olası bir sorun durumunda ağaç gövde yıpransa dahi oluşabilecek kazaları engellemeyi amaçlamış durumda. Metalin dayanıklılığı ve ahşabın görüntüsü bu yıl bahçelerinizi süsleyecek.


Bahçe Dekorasyonu nasıl yapılmalı?Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!