Balkon Dekorasyonu Önerileri

25 Haziran 2017

balkon dekorasyonu örnekleri

Balkonlar birçoğumuzun evinde depo olarak kullanılmaktadır.Ancak hoş bir şekilde dizayn edilmiş bir balkonda sabah kahvaltı yapmak yada akşam çay,kahve keyfi yapmaya ne dersiniz? Benim balkonum küçük,dizayn etmeye müsait değil demeyin.Balkonunuz küçük detayla hoş görünen bir alan olabilir.

Çiçekler Kullanın

Çiçekler bütün odalarımızda dekorasyon açısından olmazsa olmazlardandır.Çiçekleri elbette balkonunzda da kullanabilirsiniz.Hatta saksılarınızla farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.Ahşap saksı kullanırsanız,içini koruyucu bir madde kullanmalısınız,aksi halde güneş ve su onu yıpratacaktır.İsterseniz saksılarınızı alt alta asıp renkli bir şekilde boyayabilirsiniz.Bununla beraber sarmaşıklar da balkona hoş bir görünüm kazandırır.

Mobilyalar ve Kilimler Kullanın                                                

Balkon dekorasyonu seçiminize göre masa-sandalye yada masa-oturma takımı seçebilirsiniz.Hatta oturma takımınızın üstüne rengarenk minderler de alabilirsiniz.Sandalyelerinizi de farklı renklere boyayabilirsiniz.Masanın etrafında serin bir havada balkonda çay keyfine kim hayır diyebilir ki?

Genelde balkonlarımızın boyutu çok büyük olmadığı için halı yerine kilim tercih etmekte yarar var.Eskiden günümüze gelen kilim,oldukça önemli bir mirastır ve birbirinden farklı motiflere sahip kilimler bulmak oldukça mümkün.Siz de bu kilimlerden biriyle balkonunuzu şık hale getirebilirsiniz.

Işık Saçan Parçalar

Akşamları otururken balkona romantiklik,sıcaklık katmak için normal bir ampulden daha fazlasına ihtiyacınız var.Bu yüzden fener,ard arada sıralı ampulleri yada mumları kullanabilirsiniz.Loş bir ortam dinlenirken hoşunuza gidecektir.

Uzman bir ekipten hizmet almak istiyorsanız siz de evininustasi.com’da talep oluşturarak onlarca Usta’dan fiyat teklifi alabilirsiniz!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!