Balkon Dekorasyonunda Mobilya Kullanımı

08 Ağustos 2017

Balkonlarda mobilya kullanımı için alternatifler ve balkonlar için tasarlanmış mobilyalar hakkında bilgiler veren içerik dizesi

Balkonlar kimi zaman mangal partileri yaptığımız, kimi zaman köşemize çekilip kitap okumak istediğimiz işlevsel yaşam alanlarıdır. Dekore edilmediğinde ya da eğlenceli bir amaç için kullanılmadığında, atmaya kıyamadığımız eşyalarımızı koyduğumuz bir kiler vazifesi görüyor. Bu kullanımın dışına çıkmak ve hayalini kurduğunuz keyif alanını yaratmanız için bazı yaratıcı fikirler vereceğiz.Balkon Dekorasyonu İçin Yaratıcı Fikirler

Balkonlarda mobilya kullanımı için alternatifler de ilk önerimiz yaz aylarında güneşlenmeyi sevenler için. Ahşap şezlong ve ahşap koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Geniş balkonu olanlar bu tarz mobilyaları tercih edip balkonlarını keyifli bir yaşam alanına çevirebilirler. İkinci önerimiz köşe koltuk ve alçak orta sehpa kullanımı olacak. Hatta ikili orta sehpa ile değişik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Sehpanızı dergi ve kitaplarınızın, çerezlerinizin olduğu bir masa gibi kullanabilirsiniz. Mobilyanız ile aynı türden bir aydınlatma ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Son önerimiz ise renkli puflar ve yer minderleriyle yakalayabileceğiniz modern ve eğlenceli dekorasyondur. Bu dekorasyonu güzel kokulu mumlarla süsleyebilirsiniz.

Balkon Mobilyaları

Balkonunuz için öncelikle hangi tarzda mobilya tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Günümüzde bir çok marka balkonlar için özel tasarlanmış mobilyalar üretmektedir. Balkonlar için mobilya önerileri listemiz aşağıdadır.

-          Camlı Masalar

-          Ahşap Oturma Grupları

-          Ahşap Köşe Koltuklar

-          Ahşap Banklar

-          Minderli Şezlonglar

-          Lounge Bahçe Setleri

-          Yüksek Masa Takımları

-          Ceviz Masa Takımları

-          Puflar

-          Yer Minderleri

-          Sedirler

Balkonunuzda Kullanabileceğiniz Mobilya Tasarımları

Tercih edeceğiniz mobilyalar balkonlar için tasarlanmış mobilyalar olmalıdır. Şık bir oturma grubu ya da yatak odası takımını balkonunuza uydurmanız neredeyse imkansızdır. Mantar ya da ahşap yer döşemeleri balkon tasarımı için ilk adımdır. Buna uygun zarif ahşap mobilyalar özellikle balkonlar için tasarlanmıştır. Ayrıca piyasada bir çok markanın ürettiği şık, dekoratif yer minderleri ve sedirler de balkonlar için hazırlanmış mobilya tasarımlarındandır. Balkonlar için tasarlanmış mobilyalar denildiğinde akla ilk gelen tasarım mobilya, tavandan asmalı bambu koltuklardır. Kovuğa benzeyen bu mobilyalar özel tasarlanmış, balkonlarda kullanılan keyif mobilyasıdır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!