BANYO DEKORASYONUNDA VİNTAGE HAVASI

15 Kasım 2017

banyo dekorasyonunda vintage havası

Banyolar, evlerimizde yorucu bir günün sonunda, işten ya da okuldan gelince tüm yorgunluğumuzu atabileceğimiz, keyifle sıcak bir duş almanın zevkine varabileceğimiz önemli alanlardan biridir. Bu alanların bu kadar kullanışlı olmasının yanında dekorasyonunun da zevkli olması oldukça önemlidir.

Banyolar, evlerimizde yorucu bir günün sonunda, işten ya da okuldan gelince tüm yorgunluğumuzu atabileceğimiz, keyifle sıcak bir duş almanın zevkine varabileceğimiz önemli alanlardan biridir. Bu alanların bu kadar kullanışlı olmasının yanında dekorasyonunun da zevkli olması oldukça önemlidir. Banyo dekorasyonunuzda ister klasik, ister modern çizgiler olsun tüm bunlardan sıkıldıysanız evlerinize vintage esintisi getirebilirsiniz. Vintage banyolar son dönemde birçok insanın tercih ettiği, şık tarzları ile sevilen modellerden biridir.


 Nostaljinin Gücü

 Banyolarınıza vintage dekorasyonu uygulayarak nostaljik bir hava yaratabilmeniz mümkün. Nostaljik dekorasyonlar ile banyolarınızı çok daha zevkli ve tarz bir ortam haline dönüştürmeniz mümkündür. Banyolar öncelikle fonksiyonel yapılarıyla, herkes tarafından kolay kullanılabilen alanlar olmalıdır. Bunun dışında, dayanıklı malzemelerden oluşturulmalı uzun yıllar kullanılabilecek yapıda olmalıdırlar. İşlevsel olduğu kadar dayanıklı olan banyolarımızı vintage dekorasyon fikirlerinden yararlanarak döşerken oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Günümüzde birçok yapı markette bulabileceğiniz birbirinden farklı modelde ve renkte fayanslar, küvetler, lavabolar mevcuttur. Bunun dışında banyo dekorasyonu için kullanılacak aynalar, dolaplar, çerçeveler, minik mumlar ve biblolar da banyonuzu çok daha şık bir ortam haline getirecektir. Yapı marketlerden kolayca temin edebileceğiniz bu dekorasyon malzemeleri ile kendi zevkinize ve beğenilerinize uygun vintage havası yaratabilirsiniz.

VintageDekorasyonu Nasıl Uygulanır?

Vintage ürünler ile döşeyeceğiniz banyonuzda hangi adımları izleyeceğinizi bilmiyorsanız öncelikle işe, duvar ve zemin karolarını seçerek başlayabilirsiniz.  Sadece tüm banyoyu değil, tek bir duvarı da nostaljik karolar ile kaplayarak vintage esintisi yaratmanız mümkündür. Bunun dışında, duş perdelerinizde, havlularda ve yer paspaslarında nostaljik görüntüyü de yakalamanız mümkündür. Vintage ürünler reyonlarından kolaylıkla bulabileceğiniz bu malzemeler ile banyonuzu çok daha şık bir yer haline getirebilirsiniz. Ayrıca, eskitilmiş tel dolaplar ya da eski aynalı dolaplar, vintage banyonuzda çok hoş duracaktır. Vintagedekorasyonunda farklı tasarımlar arayanlar için bu fikirler oldukça faydalı olacaktır.


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!