Banyo Küvetiniz Nasıl Olmalı?

25 Haziran 2017

banyo küveti modelleri

Banyolar,evimizde işlevselliğin en fazla olduğu alanlardan biridir,çünkü banyoda bakımımızı yaparız,duş alırız,birçok evde çamaşır makinesi de banyoda bulunur.Bununla beraber banyonun dekorasyonuna da dikkat etmek hoş bir görüntü oluşturacaktır.İşte bu noktada en önemli parçalardan biri de banyo küvetidir.

Banyonuzdaki alanınıza göre banyo küveti belirlemeniz gerek.Sizin çok hoşunuza giden bir model,banyonuzda sırıtabilir. Banyo küveti modellerini üç başlıkta toplayabiliriz:

 

·         Oturmalı Banyo Küveti : Hareket alanı az olan dar banyolarda sıklıkla tercih edilir. Banyo döşemesinin içine veya üzerine monte edilebilen modelleri  vardır.

 

·         Normal Banyo Küveti :Geniş banyosu olan ev sahiplerinin tercih ettiği banyo küveti modelidir. Banyo yapacak kişinin uzanarak veya ayakta yıkanabileceği modeldir.

 

·         Su Masajlı Banyo Küveti : Uygulama açısından en fazla tercih edilen yerler küvet, duş kabinleri ve SPA havuzlarıdır. Bu tip küvetler genelde jakuzi denilmektedir. Jakuziler bildiğimiz küvetlerin su ısıtıcı rezistans ve suya yön veren bir pompaya sahip modelleridir.

 

Peki küvetimizi aldık,acaba montajını nasıl yaparız?

 Döşeme Altı Banyo Küveti Montajı : Küvet ayaklarının geleceği zemin güzel bir şekilde temizlenir.Daha sonra ayak uçları testere vasıtasıyla kesilerek açılır. Ayaklar birbirine küvet ölçüsünde tutturulur. Sonrasında ise küvet sifonu ve taşma borusu bağlanır. Küvet yerine oturtulur. Küvetin yanından elinizi geçirerek sifon kuyruğu bölümünü sifon gövdesine iyice sıkınız.

 

Eğer siz de evinizin dizaynına göre yeni bir küvet alıp,montajını yaptırmak istiyorsanız; evininustasi.com’da Tadilat/Dekorasyon sektöründe ücretsiz bir şekilde talep oluşturabilirsiniz.

Aradığınız Usta Bir Tık Uzağınızda!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!