Banyo Mobilyalarında Tik Ağacı Devrimi

08 Ağustos 2017

Tik ağacı esas adıyla Teak ağacı Myanmar, Endonezya ve Doğu Hindistan’da üretilen en sert ve dayanıklı yapıdaki ağaç olarak bilinir.

Tik Ağacı Nasıl Bir Yapıya Sahiptir?

Tik ağacı esas adıyla Teak ağacı Myanmar, Endonezya ve Doğu Hindistan’da üretilen en sert ve dayanıklı yapıdaki ağaç olarak bilinir. Isıya dayanıklı, nemden etkilenmeyen, şişmeyen yapısıyla en set yapıdaki ağaçtır. En kıymetli ağaçlardan biri olarak Tik ağacı nadir olarak bulunduğu için fiyat olarak biraz pahalıdır. Tik ağacının farkı diğer ağaçlara göre uzun yıllar bozulmadan ve şişmeden kullanılabilmesidir

Tik Ağacının Kullanım Alanları

Gemi yapımı, bahçe mobilyaları, banyo mobilyaları vb. gibi alanlarda birçok ülkede Tik ağacı kullanılmaktadır. Ülkemizde yetiştirilmeyen bu ağacı bahçe ve banyo mobilyalarında görebilmekteyiz. Bahçe mobilyalarında çelik, demir vb ürünlerle bir bütün olarak kullanılarak birbirinden şık ürünler ortaya konmuştur. Masalar ve sandalyelerde kullanılan tik ağacı sayesinde son derece sağlam ve şık ürünleri uzun yıllar kullanma şansına sahip olursunuz. Hiçbir hava şartından etkilenmeyen bu nadide ürünler ile kalitenin ne anlama geldiğini anlama fırsatı bulabilirsiniz. Makine üretimi ile elde edilen Tik ağacından üretilmiş mamullerden banyo ürünleri son dönemde oldukça moda. Banyo mobilyalarında lavabo tezgâhlarının, dolapların ve duş kabinlerinin ızgara kısımlarında tik ağacının kullanıldığını söyleyebiliriz. Ahşap şık görüntüsü, sağlıklı dokusu, uzun yıllar şişmeden ve bozulmadan kalması banyolarda son derece kullanışlı olmasını sağlıyor. Özellikle duşlarda ayakların konulduğu ızgaraların yapısında son derece sağlıklı olması nedeniyle kullanılmaktadır. Tik ağacından yapılmış mobilya örnekleri yumuşak his veren, güzel kokulu, parlak renkli, şık bir yapıya sahiptir.

Tik Ağacından Yapılmış Ürünleri Bakımı Nasıl Yapılır?

Tik ağacından yapılmış ürünlerin bakımı da özel ürünler ile yapıldığında ömrünün daha da uzun olması sağlanır. Tik ağacının bakımında yılda iki kere tik ağacından elde edilmiş yağ ürünleri veya su bazlı temizleyiciler kullanılmalıdır. Böylece üzerindeki parlak doku kaybolmaz ve ilk günkü doğal halinde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tik ağacının ömrü düzenli bakım ile daha da uzun bir hale getirebilir. Seramik - fayans görünümünden sıkıldıysanız temizliği ve kullanımı nedeniyle tik ağacını kullanarak farklılık yaratabilirsiniz.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!