Banyonuz için Doğru bir Armatür Seçimi!

25 Haziran 2017

Doğru Banyo Armatürü

Ev dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi banyodur. Klasik dekorasyon tarzlarından çok daha fazlasına sahip olması lazım gelen mekanın yaratacağı psikolojik etki düşünülmelidir. Kişisel temizliğiniz için mahrem alanınızda yaratacağınız farklılıkla daha iyi bir zaman geçireceğiniz banyo atmosferini yaratabilirsiniz. Burada baştan aşağıya banyo dekorasyonuna dair bilinmesi gerekenleri yazmak yerine, bir banyo için olmazsa olmaz mevkide bulunan armatürler hakkında bilmeniz gerekenleri yazacağım.

Ufak ama etkili aksesuarlar

Armatürlerin banyoya kazandırdığı hava oldukça önemlidir. Hem tasarımında elit bir çizgi izlenildiği gibi, işlevsel bir yapıda olması da önemlidir. Ancak görselliğin giderek önemli bir hale geldiği zamanımızda armatür tasarımlarının zevkimize uygun olmasına daha çok dikkat ederiz. Bu hususta genel banyo dekorasyonuna uyumlu renk ve şekillerde imal edilmiş ürünlerin tercih edilmesi lazımdır. Özellikle banyonuzda bulunan duşakabin modellerine uygun seçimlerde bulunmalısınız. Eğer oval bir duşakabin modeli kullanıyorsanız, armatür tercihlerinizde sivri detaylara sahip modeller yer almamalıdır. Bunun yerine oval kıvrımlara sahip modelleri tercih edebilirsiniz.

Duşakabin modellerinizin kare şeklinde olması halinde de tam tersi bir seçim yapmanız uygun olacak. Renk olarak da banyo renginize uygun bir armatür alabilirsiniz. Son zamanlarda armatür modellerinde öne çıkan stillerin oval kıvrımlara sahip olduğunu da not edelim. Banyolardaki klasik armatür düzenini yıkan oval modeller, kullanımda sunduğu işlevselliğiyle de modernliğini ortaya koyuyor. Altın rengi, klasik gümüş renk ve gri tonlarda tasarlanılan modeller armatür ürünleri içerisinde en çok beğenilenlerdir.

Fiyatlar sizi yanıltmasın

Uzun süre kullanmayı planladığınız bir armatür takımı almayı planlıyorsanız, fiyatlardan çok markaya bakmanızda fayda var. Kalitesiz imalat ürünleri ve işçiliği kullanılarak üretilen ancak dekoratif olarak göz boyayan birçok armatür ürününe denk gelebilirsiniz. Bunları alarak banyonuza kazandırdığınızda kısa sürede renklerinde solmalar ve tıkanmalar söz konusu olabilir. Piyasa fiyatının çok altında satılan armatür ürünlerini tercih etmekten kaçının ve ilk bakmanız gereken noktanın kalite olduğunu unutmayın. 



Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!