Banyonuzu Güzelleştirme Yöntemleri

25 Haziran 2017

banyo dekorasyon

Banyonuzun daha güzel bir havaya kavuşmasını istiyorsanız,birkaç hamle ile bunu yapmak aslında oldukça basit! Hadi gelin,hep beraber bu yolları inceleyelim..

Dolap ve çekmecelerinizde ufak farklılıklar yaratabilirsiniz.Eğer mobilyalarınızı tamamen değiştirmeye bütçeniz yetmiyorsa,onları boyayabilirsiniz,yada sadece kulplarını değiştirerek bile ilk halinden daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. 
  • Farklı aydınlatma yöntemleri evinizin monotonlaşmasını engellemek için oldukça mantıklı bir yöntemdir.Bu yöntemi tabi ki banyonuzda da kullanabilirsiniz.Fotoselli ayna,hoş ve ufak bir avize,yada mumlar bunu sağlamanıza yardımcı olacaktır.     

  • Klozet kapağı banyoda en fazla dikkat çeken parçalardan biridir.Bu yüzden klozet kapağınızı yeni,renkli bir klozet kapağıyla değiştirebilirsiniz.Ancak klozet kapağını değiştirirken plastik olmamasına dikkat ediniz;plastik kapaklar oldukça kötü görünebilirler.

  • Banyoda halı kullanmak genelde tercih edilen bir durum değildir.Eğer geniş bir banyoya sahipseniz halı kullanmak mümkün olabilir.Ama bizce ufak bir kilim de farklılık için yeterli olacaktır.Ancak zeminin ıslanması ve nem sorunu bu maddemizin uygulanmasını zorlaştırabilir doğrusu.

  • Banyonuzda kullandığınız ufak aksesuarlar bile oldukça önem arz eder.Örneğin eski,demode havlular yerine renkli,canlı havlular tercih etmek;sabunluk,diş fırçalığı, ayna gibi aksesuarları da zaman zaman değiştirmek banyonuzun ışıl ışıl bir havaya sahip olmasını sağlayabilir.

  • Eğer bir yaşam alanına canlılık katmak istiyorsanız,çiçekleri sakın unutmayın! Çiçekler girdikleri her ortama canlılık ve renk katarlar,bu durum tabiki banyonuz için de geçerli!

  • Duş perdeleri de banyonuzda dikkat çeken parçalardan.Aynı zamanda yıpranmaya,eskimeye de en elverişli parçalardan..Duş perdenizi yenisiyle değiştirmek banyonuzun atmosferini güzelleştirecektir.  • Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!