Bebeği Olanlar İçin Özel Temizlik Stratejileri

08 Ağustos 2017

Dezenfekte sebeplerini iki ana başlığa ayırmak büyük önem taşımaktadır.

Evi dezenfekte etmek

Dezenfekte sebeplerini iki ana başlığa ayırmak büyük önem taşımaktadır. Zira bütün hastalıkların başlangıcı dezenfekte sorunları ile baş göstermektedir. Bu yüzden evlerde hastalık öncesi ve hastalık sonrası iki farklı dezenfekte yöntemi büyük fayda sağlayacaktır. Kış mevsiminin olmazsa olmazları arasında yer alan grip mikrobu henüz insanlığın tamamen dünya üzerinden silemediği hastalıklar arasında yer alsa da kontrollü aşılar ve tedavi yöntemleri bu salgının en kısa sürede yenilmesi için yeterli olabilmek. Mikropların eve taşınması genel itibari ile kişilerin eve giriş çıkışı ile mümkün olmakta. Dışarıdan grip mikrobu bulaşan birey eve giriş çıkışında hastalığı eşyalar aracılığı bazen dokunma ile de evin diğer bireylerine aktarabiliyor. Evi dezenfekte etmek için öncelikle ellerin yıkanması ve hapşırma dokunma gibi aktivitelerde dikkatli olunması gerekiyor. Ayrıca evde bulunan elektronik aletler kumanda mobil telefonlar bilgisayar gibi her gün silinmesi mikrop hareketlerini kısıtlayacaktır.

Ev temizliği

Ev temizliği yapmaya başlamadan önce mutlaka temizlikte kullanacağımız temizleyicilerin içeriği hakkında bilgi sahibi olmak büyük yarar sağlayacaktır. Eğer evde yaşayan bireylerin arasında alerjik reaksiyona sahip bireyler varsa bu bireylerin alerjilerini nüksettirmeyecek temizlik yardımcıları kullanmak fayda sağlayacaktır. Ev temizliğinde amaçlanan parke yüzeylerin temizliği ise daha doğal ürünlerin tercih edilmesi hem ortamın daha az koku barındırmasına hem de evde çocuk bulunuyorsa çocuğun emekleme döneminde kimyasal ürünlerle temas etmemesini sağlayacaktır.

Bebek Odasının temizliği

Bebek odasının temizliği evin geneli ile kıyaslandığında çok daha özen ve dikkat isteyen bir çalışma gerektirmektedir. Bu bölgede mümkün olduğunca sık toz alınmalı ve zemin yüzeyler mümkün olduğunda doğal ürünlerle ve sık silinmelidir. Çünkü mikroplara karşı en savunmasız dönemini yaşayan çocuklar gerek yer ile temaslarında gerek oyuncakları vasıtası ile oldukça sık hastalık kapabilirler. Bu yüzden çocuk odalarının zeminlerini halı ile kaplamak ve düzenli olarak bu halıları anti bakteriyel temizliklere tabi tutmak çocuğun sağlığının korunmasında belirleyici rol oynayacaktır. Çocuk odasını havanın yağmur içermeyen günlerinde kısa süreli havalandırmak ayrıca hijyen sağlamaktadır.


Temizlik Şirketleri yardımcı olabilir mi? Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!