Bebeklere Özel Mobilya Önerileri Nelerdir?

08 Ağustos 2017

Konu bebekler olunca insanın yüzünde sıcak bir gülümseme belirmesi kaçınılmaz oluyor.

Konu bebekler olunca insanın yüzünde sıcak bir gülümseme belirmesi kaçınılmaz oluyor. Hele ki bebeklerin odasında kullanılacak mobilyaların seçimi, tam anlamıyla insanın kalbini ısıtıyor. Mini minnacık bebeklerimiz için alışveriş yapmak çok eğlenceli olduğu gibi, aynı zamanda yeni anne baba olacaklar için de oldukça heyecan verici. Mobilya sektörünün gelişmesi ve çocuk sağlığı konusunda anne babaların daha da bilinçlenmesiyle ile birlikte, bebekler için hijyenik mobilya önerilerinin önemi artmış mıdır ? Günümüz koşullarında çocuk alerjisindeki artış, bebeklerin daha hijyenik bir odada uyuması ve vakit geçirmesini gerektirmektedir. Anti-bakteriyel halıların ve nevresim takımlarının kullanımı, bebek odları için son derece önem kazanmaktadır. Mobilya seçiminde de, hijyenik olarak temizlenmesi kolay ürünleri seçmek gerekir.

Bebeklere Özel Mobilyalar

Bebekler için mobilya seçerken, sağlık ve güvenliğe dikkat edilmesinin önemini göz ardı etmemek gerekir. Sadece çok güzel göründüğü için mobilya seçmek, bebeğin ileri de doğabilecek güvenlik ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Bebeğimiz için yeni bir oda hazırlarken, bebeklere özel mobilya modelleri içinde, bebeğin rahat ve güvenli bir şekilde uyuyabileceği ergonomik bir karyola, fonksiyonellik bakımından kullanışlı bir şifonyer ve bebeğin giysilerinin saklanacağı çekmeceli bir gar dolap son derece uygun mobilyalardır. Alt değiştirme ünitesinin de yer aldığı karyolalar, hem yerden tasarruf etmenizi sağladığı gibi hem de bebek odasına şık bir yatak görünümü kazandırır. Kız veya erkek bebek renklerinde döşenmiş bir bebek odasındaki mobilyalar, renkli olduğu kadar sade bir görünümde olmalıdır. Bebeğin renk karmaşasından yorulmasını sağlayacak mobilyalardan ve tekstil ürünlerinden, mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Bebek Odaları İçin Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebekler, karmaşadan ve bol ışıktan rahatsız olurlar. Onlar için rahat ve sakin mobilyalar ile döşenmiş bir bebek odası en idealidir. Bebeğinizin odasını dizayn ederken, bebeklere özel mobilya renkleri konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Bebeğin mobilyaları, pastel tonlarında açık pembe veya deniz mavisi olabilir. Su yeşili ve pastel lila renkleri ise, bebeğin daha rahat bir uykuya dalmasını ve huzurlu bir gece geçirmesini sağlamaktadır. Bebek mobilyalarında kullanılan renklerin en fazla üç renkten oluşmasına ve çok fazla renk cümbüşünün bulunmamasına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Renklerin, çocuğun zihinsel gelişimini de yakından ilgilendirdiğini unutmamak gerekir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!