Birbirinden Farklı Ev Stilleri

25 Haziran 2017

modern stil

Evinizi aldınız,yada yenilemek istiyorsunuz fakat nasıl bir stil uygulayacağınız konusunda kararsız mısınız?Bu yazımızda birbirinden farklı ev stilleri hakkında bilgiler paylaşacağız.Karakterinize,zevkinize uygun tarzı tercih edip,evininustasi.com’daki birbirinden kaliteli şirketlerden fiyat teklifi alabilirsiniz!

Klasik stil

Modern tarzlar hoşunuza gitmiyorsa ve siz de “hey gidi eski günler!” diyorsanız;sizin stiliniz klasik stil olabilir. Klasik stilin gösterişli, şık ve havalı yapısı tam size göre olabilir. Kornişlerden tutun bordürlere, fransız kapılardan önünde romantik yemek yiyebileceğiniz şöminelere kadar evinize farklı hava katabilecek birçok detaya sahiptir.Klasik stilin mobilyalarında düğmeli parlak kumaşları ve altın işlemeli seramik aksesuarları sıkça görürüz.

Modern stil

Sizin de çağdaş yapılar hoşunuza gidiyoruz ve şatafattan çok hoşlanmıyorsanız,sadelikten yanaysanız iyi bir modern stil kullanıcısı olabilirsiniz. Modern tasarım örneklerinde, klasik stildeki gibi çok fazla  saçaklı kumaşlar, çiçek desenli duvarları göremezsiniz. Modern stilde genellikle  düz ve sade çizgiler kullanılır,mobilyalar çoğunlukla deri,keten gibi kumaşlarla döşenir, geometrik şekiller kullanılır.

İskandinav stil

Soğuk diyarlardan evlerimize gelen bu stil,geldiği topraklar kadar soğuk bir havaya sahip olsa da kullanılan öğelerle ısıtılan, sade ve çok özel bir yapıya sahip bir stildir. Beyaz renk ve ahşapın baskın olarak kullanıldığı, ince perdeler yada perdesiz pencerelerin tercih edildiği, tüylü kumaşlar, post ve halılarla sıcak bir hava kazandırılır.Mobilya olarak da tabiki yine beyaz renkler tercih edilir. Siyah yada beyaz çerçeveli tablolar ile pürüzlü kumaşlara sahip eski koltuklar iskandinav stili meydana getirir.

Country stil

Büyük şehirlerde yaşam iş imkanı,eğitim vb. sebeplerle artsa da,ülkemizdeki birçok insanın geçmişi kırsal yaşam yerlerine uzanmaktadır.Bu kültürel mirasını evinde de devam ettirmek isteyenler için favori stil;tabiki kırsal stildir.Kırsal stil tüm eski ev öğelerinin modernize edilmiş bir şekilde kullanıldığı sıcak ve yoğun bir stildir.Bu stilde pencereden bakıp doğada görebildiğiniz bütün renkler kullanılır. Pamuk, yünlü kumaşlar tercih edilir.Ceviz ve maun gibi doğal ahşaplar kullanılır ve toprak, seramik aksesuarlarla tamam hale gelir.

Minimalist stil

Aslında modern tasarım stillerindeki bir tür olan minimalist stil,son zamanlarda oldukça tercih edilmeye başlanmıştır. Minimal ev stili bütün gereksiz parçaları çıkartıp olabildiğince az parçayla şıklık yaratabildiğiniz bir stildir. Bu yüzden minimalist stilde bir odak noktası seçip eşyaları onun etrafına dengeli bir şekilde yerleştirmelisiniz.Olabildiğince sade eşyalar tercih edin ve çok fazla renk kullanmamaya gayret edin.

Peki sizin stiliniz hangisi?Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!