BOYA USTASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

27 Haziran 2017

boyacı-ustası-boya-badana-ustası-boya-ustası-ev-tadilatı

BOYA USTASI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER İşi Ehline Bırakmak:Boya, hayatımızı renklendirmek için bir araçtır yalnızca. Fakat görüntüsü ne kadar estetik olursa ve ne kadar başarılı yapılırsa o kadar bulunulan ortamın ihtişamını arttırır ve dinlendirir.

İşi Ehline Bırakmak

Boya, hayatımızı renklendirmek için bir araçtır yalnızca. Fakat görüntüsü ne kadar estetik olursa ve ne kadar başarılı yapılırsa

o kadar bulunulan ortamın ihtişamını arttırır ve dinlendirir. Sağlıklı bir birey normal koşullar altında zamanı da varsa kendi

yaşadığı ortamı başarıyla renklendirebilir.  Yani illa bir boya ustasına ihtiyaç duymayabilir. Fakat her işin olduğu gibi boya ustası

 konusunda da uzman olan kişiler vardır. Bu işi tecrübe etmek uzun zaman gerektirir. En iyisi işi ehline bırakmaktır.Satır içi resim 2


Boya Ustası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

. Boya ustası ev veya işyeri sahibini içtenlikle dinlemeli ve gerekirse önerilerde bulunmalıdır. Fakat öneriler kişiyi kendi isteklerinden uzaklaştırmamalıdır.

. Boya ustası aldığı işi en kısa sürede ve layıkıyla bitirebilmelidir.

. Boyadığı alanda koruması gereken eşyalar varsa dikkat etmeli gerekirse uyarı yaparak yardım istemelidir.  Koruma örtüsüne sahip olmalıdır.

. Boyadığı yüzeyde çatlak veya şişmeler varsa önce bu problemleri halletmelidir. 

. Boyadığı yüzey alanı boyayı kabul etmiyorsa kazıma işlemini bitirdikten sonra kendi işine başlamalıdır. 

. Boya ustası, priz alanlarını ve süpürgelikleri bir bantla koruma altına almalı sızan boyanın ahşap zemine zarar vermesini önlemelidir.

Boya ustasının bu özelliklerine dikkat ederken biz de işin en kısa sürede bitmesi adına yardımda bulunmalıyız. Ne kadar az problemle karşılaşırsak ustamız da o derece hızla bize yaşadığımız alanı teslim eder.


Ev Dekorasyon Boyaları

Ev dekorasyon boya seçimleri yaparken, boyadığımız alanın neye hizmet edeceği önemlidir. Çünkü her renk insanı farklı duygulara götürür.

Küçük alanlar için koyu renklerden uzak durulmalıdır. Açık ton kullanımı alanı daha geniş ve ferah gösterir. Halınız veya mobilyalarınız koyu renkse duvar kısmı açık renk olmalıdır çünkü zıt renkler hem birbirini tamamlar hem de gözü dinlendirir. Çok farklı renk kullanımı ya da olduğundan az renk kullanımı problem çıkaran noktalardan biridir. Dikkat edilmelidir.

Renge karar verirken boya fiyatlarını da gözden kaçırmamak gerekir. Dekoratif boya fiyatları uzun süre kullanım kalitesine ve kilogramına göre değişim göstermektedir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!