Boya Ustasında Olması Gereken Özellikler

27 Haziran 2017

boyacı ustası

Evini boya yapmak için gerekli malzemeyi alan herkes boyayabilir aslında. En yakın nalburdan rulo ve fırça alırsanız, bir de eşyaları korumak için muşamba alırsanız siz de evinizi boyayabilirsiniz. Fakat bu iş söylendiği kadar kolay değildir maalesef. Bir uzmandan yardım almanız gerekebilir. Bu işe yıllarını vermiş ustalardan evininustasi.com farkı ile ulaşabilirsiniz!

Uzun yıllar bu işi yaparak bu noktada gerekli donanım sahip olmuş ustalar sizin için bu hizmeti vermektedir. Fakat bu mesleği icra eden bazı kişiler ,sizin ihtiyacınızı gidermekten çok, sizden daha fazla para almak adına tuzaklar kurabilir, yalanlar söyleyebilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olmalı:

·         Herkes evini kendi zevki doğrultusunda yaptırmak, boyatmak ister. Usta karşısındaki müşteriyi dinlemeli, kişinin zevkine göre boya türünü, dizaynını belirlemelidir.

 

B Boya ustası ile anlaşırken tahmini o işin ne kadar sürede biteceğiyle ilgili mutlaka konuşun. Bu sayede ustanın işi uzun sürede bitirmesine, yada bir an önce bitirip kaçması gibi konulara önceden engel olmuş olursunuz.

 

·         Boyama işini gerçekleştiren kişi, işini yaparken hijyenik olmalıdır. Yani evi boyarken eşyalara boya sıçramaması için önlemini almalı, mobilyaların ve zeminin üstünü güzelce örtmelidir.

 

·         Eğer evinizde çok fazla mobilya varsa, rahat boyama işlemini gerçekleştirmek için yeterli alan yoksa, mobilyalarınızı boyama süreci boyunca başka alana taşımanızı öneririz.

 

·        Boya ustaları işi çabuk bitirmek adına bazen boya tam manasıyla kurumadan ikinci kat boya sürebiliyorlar. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ustayı uyarmakta yarar var. Tabi evin genişliği, aldığı güneş, katı gibi şeyler de boyanın kuruma süresini etkileyen unsurlardır.

 

·         Boya yapılan duvarda, yada zeminde çatlak vb. bir durum varsa, boya işlemi yapılmadan önce o bölgeler onarılmalıdır.

 

·         Boya ustası müşterinin mahremiyeti noktasında hassas davranmalıdır.

 

·         Boyacı kestirmeleri olabildiğince güzel yapmalıdır. Kalın yaparsa kat oluşumuna sebep olacaktır, ince yaparsa da boya seyrek kalacaktır.

      BAHÇELİEVELR BOYA USTASI

      BEYLİKDÜZÜ BOYA USTASI

      BEŞİKTAŞ BOYA USTASI

E    ESENYURT BOYA USTASI

     

Ü


üÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!