Boya Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

27 Haziran 2017

Boya yapmak dışardan bakıldığında kolay gibi gözükse de bir hevesle başladığınız ilk boya girişiminden sonra duvarda kalan izlere bakarken bulabilirsiniz kendinizi.

Boya yapmak dışardan bakıldığında kolay gibi gözükse de bir hevesle başladığınız ilk boya girişiminden sonra duvarda kalan izlere bakarken bulabilirsiniz kendinizi. Bu yüzden size yardımı dokunacak birkaç önerimiz bulunuyor. Öncelikle bu işin ustası birini düşünmenizi önerebiliriz. Evininustasi.com.tr sayesinde ustalara ulaşmak artık sandığınızdan daha kolay. Ayrıca da evinize gelen insanın temiz çalışacağından emin olabilmek, hizmet anlayışını üst seviyelerde tutan temiz bir işçilik çıkaracağını bilmek kesinlikle daha stressiz ve kolay bir süreç olacaktır. Fakat kendiniz yapmakta ısrarcıysanız buyurun size boya yaparken dikkat edilecekler listemiz ;


•    Duvarlarda rulo ile çalışmanız daha hızlı ve kolay olacaktır bu şekilde bir rulo ile başlamanızda fayda var.
•    Duvarların kesişim noktalarında, kapı, pencere ve ahşapların boyanmasında fırçaya başvurmanız ise daha yararlı olacaktır.
•    Genellikle; su bazlı boyalarla çalışırken sentetik fırçalar, yağlı boyalarla çalışırken doğal kıllı fırçalar, pürüzlü ve dekoratif yüzeyler için uzun tüylü rulolar, düz yüzeyler oluşturmak istiyorsanız çok kısa tüylü rulolar kullanmanız iyi olacaktır.Peki Boya Seçimini Neye Göre Yapmalısınız?


Öncelikle evinizi ne renk görmek istediğinizle ilgili birkaç fikir üretip sonra bu renkler arasından mobilyalarınızı ve evin ışık durumu gibi faktörleri göz önünde bulundurarak bir seçim yapmalısınız.  Boyayı kaç kat kullanmanız ise duvarınızın rengine ve boyamak istediğiniz renge bağlı olarak değişir. “Ben bu işi en iyi şekilde yapacağım, kusursuz olmalı.” diyenleri ise biraz uzun bir süreç bekliyor çünkü duvarı zımpara ile düzleştirmeniz, çıkan tozları ıslak bir sünger yardımı ile temizlemeli, delik ve çatlakları gerekli dolgu malzemesi ile doldurmalı ve astar boyası kullanmaları gerekecek.  


Böylece boya yapma aşamasına geçebilirler. Boya aşamasına ise tavanın duvarlarla birleştiği yerler ince fırçalarla boyanalı böylece taşırma riskinizi ortadan kaldırmalısınız. Bu işlemden sonra duvarları çok bastırmadan veya çok gevşetmeden dikkatlice rulo fırça ile boyamanız kolaylık sağlayacaktır.  Böylece tavsiyelerimizi sunmuş olduk fakat yazının başında da söylediğimiz gibi tüm bunlarla uğraşmak yerine bilgisayarınızın internetinden veya cep telefonundan evininustasi.com.tr adresine girmeniz bu işin ustası birini bulmanız ve tüm bu zahmete katlanmadan kusursuz bir boya yaptırmanız mümkün.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!