Büyüklük Hissi Veren Aynaları Dekorasyonunuzda Nasıl Kullanırsınız?

08 Ağustos 2017

Evde büyüklük hissi veren aynaların kullanımı konusunda bilgi alabileceğiniz içerik dizesi

Aynaları ev dekorasyonunda bir işlevi olmasından ziyade, estetik harikası olduğu için kullanmayı tercih ediyoruz. Aynalar sayesinde evimizin her köşesinde yapacağımız küçük dekorasyon hileleri, evimizi harika ve büyük gösteriyor. Ama aynaların doğru kullanılması çok önemli. Üstelik evin hangi odasında kullanacağınıza göre de kulanım şekilleri farklılık gösteriyor.

·         Yatak Odası

Günün yorgunluğunu attığımız ve yarınlara zinde uyanmak için dekorasyonunda ekstra dikkat ettiğimiz yatak odasında kullanacağımız aynalar, Feng Shui felsefesine göre huzuru simgeleyen yuvarlak veya oval olmalı. Yatağınıza direkt olarak güneş vurmasını sağlamak için camın karşısına koyacağınız aynalar hem yatak odanızı aydınlatacak hem de size huzur verecektir.


·         Mutfak Dekorasyonu

      Evde kadınların zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdikleri mutfağın küçüklüğünden ve az ışıklı olmasından şikayet eder. Mutfağınızın daha büyük görünmesi için yine en büyük yardımcınız aynalar. Mutfak tezgahı ile dolapların arasına fayans yerine ayna döşediğiniz de mutfağınız olduğundan büyük ve ferah gösterecektir. Ayrıca dikdörtgen aynaları, yatay konumda döşediğinizde mutfağınız geniş görünecektir.

·     Salon Dekorasyonu

Salonunuzda modern bir etki yaratmak ve aydınlatmak için tercih ettiğiniz aynalar eğer geometrik şekillerden tercih ederseniz, salonunuz olduğundan daha modern görünecektir. Antika çerçeveli aynalar ise salonunuz dekorasyonunu daha da zengin gösterecektir. Ayrıca aynaları sadece duvarda değil, sehpalarınızın üzerinde de kullanırsanız salonunuzda küçük ama süper ışıltılar elde edebilirsiniz.

Salonunuzda şömine varsa eğer; şöminenin üzerini ayna ile kapladığınız takdirde salonu çok daha ferah bir hale getirebilirsiniz. Aynanın bir diğer özelliği de; ağır, klasik döşenmiş salonlardaki o ağırlığı yumuşatmasıdır.

·         Antre/Hol

Koridorların karanlık olmalarından şikayet eder dururuz hep. Aslında koridora yan yana yerleştireceğimiz aynalar sayesinde bu sorundan kolayca kurtulabiliriz. Eğer antreniz ince uzun ise; farklı çizgilerde asılan küçük boyutlu aynalar kullandığınızda ortamın havasının nasıl değiştiğine inanamayacaksınız. Ev dekorasyonunda kullanacağınız grup aynaları duvara takarken dikkat etmeniz gereken ise, aynaların arasındaki mesafenin eşit olması gereğidir.

      Banyo Dekorasyonu

Aynaları evimizin her yerinde kullanıyoruz ama banyoda kullanılan aynalar herkes için daha önemlidir. Artık sadece lavaboların üzerine asılan aynaları daha az görür olduk. Dar ve karanlık bir banyoya sahipseniz eğer; bir duvarını ayna ile kaplayarak banyonuzdaki bütün ışığı yansıtan daha aydınlık, büyük görünen ve ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu FikirleriÜye değil misiniz? Hemen kayıt olun!