Çalışma Köşeleri İçin Alternatif Eşya Önerileri Nelerdir?

08 Ağustos 2017

Evde bir çalışma alanının oluşturulması belki de ev dekorasyonundaki en keyifli dilim olabilir.

Evde bir çalışma alanının oluşturulması belki de ev dekorasyonundaki en keyifli dilim olabilir. Doğru çalışma köşesi seçimi, seçilen alanın ihtiyaçlarınıza göre, kullanışlı ayrıntılarla düzenlenmesi oldukça önemlidir.

Uygun Mobilya Alternatifleri Nelerdir?

Çalışma köşesi için en uygun mobilya alternatifleri belirlenirken ilk önemli ayrıntı, çalışma köşenizin ya da odanızın boyutlarıdır. Nitelikleri, alanın büyüklüğü belirler. Örneğin küçük bir alan için portatif, fonksiyonel eşyalar kullanmalısınız. Masa ve sandalyeyi çerçeve içine alacak dolap ve raflar son derece verimli çalışılacak kullanışlı bir alan oluşturmanıza katkı sağlayacaktır. Bir mantar pano bu senaryonun içinde mutlaka yerini almalıdır. Önemli bir ayrıntı da sandalye seçimidir. Üzerinde uzun süre kalacağınız sandalyenin ergonomik bir model olması sağlığınız içindir. Daha çok çocuk odaları için planlanan modüler mobilya sistemleri, sizin çalışma alanınız için de oldukça iyi alternatifler sunabilir.

Işık, Daha Çok Işık

Aydınlık bir alan çalışma veriminizi artıracaktır. Mekânınızda pencereleriniz varsa çok şanslısınız, gün ışığından yararlanma ve temiz hava alma lüksünüz var demektir. Detaylı bir çalışma alanına ihtiyacınız varsa, bilgisayar, yazıcı, klasörler gibi ofis malzemelerini kullanmak durumundaysanız, rahat hareket etme ihtiyacınızı hep göz önünde bulundurarak yerleşimi hazırlamalısınız. Çalışma odanızda ya da köşenizde hala yer kalmışsa, dinlenme aralarınız için rahat bir koltuk ya da kanepeyi de oraya sığdırabiliyorsanız, bu müthiş bir ayrıntı olur. Orada dinlenebilir, kahvenizi içip kitabınızı okuyabilirsiniz.

Sistem Sizin, O Zaman Keyif de Sizin

Çalışma masanızın düzeni size aittir. Kimileri dağınık bir masada çalışmayı severken pek çok kişi de boş, düzenli bir masa ister. Her halükarda masanızda o anki çalışmanızla ilgisi olmayan kâğıt tomarları dikkatinizi dağıtabilir. O anlarda çekmeceler kurtarıcı olacaktır. Çekmeceleriniz varsa fazlalıkları hemen ortadan kaldırıp hızınızı kesmeden çalışmaya devam edebilirsiniz. Yani masanızın çekmecesi olmalı. Saklama kutuları ve masa üstü evrak rafları her zaman kullanışlı toparlayıcılar olmaya devam edecekler. Çalışma köşesi için küçük dekoratif ürünler zaman zaman size keyif ve motivasyon verecek özel ayrıntılardır. Aslında hayal ettiğiniz ortamı ve alışık olduğunuz çalışma sistemini yaşama geçirmeniz işin tek özüdür.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!