Çalışma Masası İçin Yaratıcı Öneriler

25 Haziran 2017

çalışma masası

Çalışmak için kendinize özel bir oda ayırabilirsiniz, yada odanızın belli bir alanını çalışma bölümü haline dönüştürebilirsiniz.Keyifle çalışmanız için her şey zevkinize göre döşenmelidir.Özellikle evde çalışmaktan keyif alan biri yada evde çalışmak zorunda olan biriyseniz,bir çalışma köşesi oluşturmanız gerekir.Fakat çalıştığınız alanı dizayn ederken size uygun hale getirmek önemli bir husustur.

Evde çalışmanın en zevk veren noktalarından biri de çalışma odasını istediğiniz şekilde dekore edebilmenizdir. Masanızın ebatı, duvarların rengi,küçük aksesuarlar… Unutmayın,çalışırken nasıl rahat edeceğinizi düşünüyorsanız,bunu tasarlamak sizin elinizde!


1.Canlı,renkli ,enerjik renkleri ve desenleri çalışma masanızı seçerken tercih edebilirsiniz. Bu tarzı tamamlamak için çalışma masanıza küçük kutular,renkli taşlar, çalışma masası lambalarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

2.Çalışma odanızı dizayn ederken mekandan tasarruf etmeyi ihmal etmemekte yarar var. Çalışma odası için yeterince yeriniz yoksa hem dolap hem çalışma masası olan bir modeller size oldukça uygun. Çalışma masanızı bir gömme dolaba yerleştirip içini çalışma masası olarak kullanabilirsiniz.Dolabın kapılarını kapattığınızda hem ortam genişler  hem de masanızı kolayca toplamış olursunuz.

3.Çalışma alanınızda ferahlatan bir görüntüye ulaşmak için beyaz masaları tercih etmenizde fayda var. Beyaz ile birlikte kırmızı, siyah,yeşil,bej renklerin tonlarını kullanarak,odanızdaki genel dekorasyona uyumlu hale getirebilirsiniz. Retro ve minimal özelliklere sahip ayak kısımları üst kısmı camdan imal edilmiş ince çekmeceleri ve hemen altında gerekli dosya ve evrakları kullanabileceğiniz çalışma masaları da odayı şık göstermenin yanı sıra rahat çalışma ortamı da sağlayacaktır size.

4.Alanınızı daraltmamak için elinizden geldiğince soft renkli masalar tercih etmelisiniz. Dolaplara sahip bir masa tercih etmeyi düşünüyorsanız, beyaz dolaplar odanızı aydınlatarak ferah bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır. Dolaplar ile çevrili bir masa eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanız için oldukça mantıklı bir seçenektir.

5.Çok geniş alanlara sahip değilseniz,fonksiyonel çalışma masaları tercih edilebilir. Minimalize edilerek dizayn edilmiş bu masalarda küçük çekmece olmasına özen gösterin,eşyalarınızı koymanız için işinize fazlasıyla yarayacaktır. Ayrıca bu çekmeceler,masanızın daha derli toplu gözükmesine yardımcı olacaktır.

6.İşiniz gereği elektronik eşyaları fazlaca kullanan biriyseniz elektrik kablolarının görünmemesine özen gösteriniz,masanızın konumunu buna göre ayarlayınız. Böylece düzenli bir çalışma ortamı inşa etmiş olursunuz.

7.Mühendislik,mimarlık  gibi çizim üzerine çalışma gerektiren bir mesleğe sahipseniz,rahat çizim yapabilmek adına eğimi isteğinize göre ayarlanabilir çalışma masalarını tercih etmeyi ihmal etmeyin.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!