Cam Balkonlar Nasıl Temizlenir?

09 Ağustos 2017

Cam Balkonlar Nasıl Temizlenir?

Evde temizlik ne zor iştir, ince işi temizliği yorgunluğu bir türlü bitmiyor. Haydi bir inceleyelim neler yapabiliriz.

Balkon temizliği özellikle yaz ayları için sıklıkla yapılması gereken bir işlemdir. Yaz aylarında yemekler, akşam oturmaları, çay ve kahve zamanlar, dost sohbetleri için vazgeçilmez alanlar balkonlar olmaktadır. Hem de güzel bir manzaraya sahipseniz balkondan içeri girmek istemeyeceksiniz. Balkonlar evin en çok kirlenen bölümlerinden biridir. Kapalı balkonlar daha az kirlenen yapılarda yer alsalar da yaz aylarında balkonların camları açıldığından kirlenme yine olacaktır. Bu yazımızda balkon temizliği nasıl yapılır? sorunuza cevap bulabileceksiniz.Balkon Temizliği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balkon temizliğini rahat bir biçimde yapabilmek için balkonda yer alan eşyaları toplamak gereklidir. Yıkanma ve süpürme sırasında hem zarar görmemeleri hem de rahat bir temizlik yapabilmek için bu şarttır. Ardından balkonunuzda yer alan büyük çaplı pisliklerin gideri tıkamaması için süpürge yardımıyla balkon süpürülür ve küreğe toplanır. Kürekteki pislikler çöpe dökülür. Süpürme aşamasından sonra balkonunuza birkaç su dökerek kirlerin yumuşatılması amacıyla fırça ile zemin sürtülür. Ardından köpüklü su hazırlanır ve dökülür. Köpüklü su ile balkonun her yeri dezenfekte edilir. Köpüklü suyun giderilmesi için temiz su dökülerek balkon durulanır. Islak bir bez alınır balkonda yer alan korkuluklar, çamaşır ipleri, camın önünde yer alan mermerler güzelce silinir ve kurulanır.

Cam Balkonlar İçin Temizleme Aparatı Kullanabilirsiniz

Eğer cam balkonunuz varsa balkon temizliğinin ilk adımında cam balkonlarınızı temizlemeniz gerekir. Cam balkonları temizlemek için cam temizleyici ve bezler kullanabileceğiniz gibi cam balkon temizleme aparatı da kullanabilirsiniz. Bu aparat uzun ve ucunda emici bir yüzey bulunan bir aparattır ve camların rahat bir şekilde silinebilmesini sağlar. Cam balkonların metal yüzeylerinin ise önce köpüklü suyla sonra da temiz suyla silinmesi ve ardından kurulanması gereklidir.

Balkon Temizliğinde İhtiyaç Duyulan Ürünler Nelerdir?

Balkon temizliğinde kullanılan malzemeler çok fazla değildir ve her evde bulunan şeylerdir. Balkon temizliği için süpürge, uzun bir fırça, kürek, kova, maşrapa, 2-3 adet temiz bez, deterjan, cam temizleme spreyi yeterlidir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!