Çatı İzolasyonu

13 Ocak 2017

Evlerin ısınması kış aylarında büyük problemlerin başında geliyor. Isınamama ya da işinin çabuk kaybolması büyük problem oluyor. Bu noktada ihtiyaçlara cevap vermek için izolasyon işlemleri yapılmaktadır.

Evlerin ısınması kış aylarında büyük problemlerin başında geliyor. Isınamama ya da işinin çabuk kaybolması büyük problem oluyor. Bu noktada ihtiyaçlara cevap vermek için izolasyon  işlemleri yapılmaktadır.  Bu sayede işinin kaybı önlenebilir. Çatı izolasyonu en çok kullanılan izolasyon yöntemidir.  Isınan havanın üste çıkması ile birlikte izolasyonun olmadığı yerde işinin çok çabuk kaybolması sorun oluşturuyor.  Etkili bir izolasyon ile mümkün olduğu kadar ısıyı hapsetmek ve soğuk hava girişini önlemek imkanı oluşuyor. Bu noktada ise çatı izolasyonu nasıl yapılmaktadır? Sorusu gündeme geliyor. Oldukça kaliteli malzemelerle yapılan izolasyon ile istenilen sonuca ulaşmak mümkün olacaktır. Çatı izolasyonu için gerekli olan malzemelerin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. 

Evin ısınmayan zeminleri izolasyon yapılması ile soğuk girişi ve sıcak havanın soğumasını önlemek noktasında önem kazanıyor.  Çatı sitesi kullanımı ile hem ahşap hem de metal çatı malzemeleri kolaylıkla izole edilebilir. Ayrıca uygulanması kolay olan bir malzeme olması ve ısı, yangın,  ve ses yalıtımı konusunda güvenli bir yöntemdir. Çatı izolasyonu ile evin çatısından gelen soğuk hava önlenecektir. Ayrıca duvarlara ve tesisat boruları geçişlerine de izolasyon ile ısı yalıtımı yapılabilmektedir. Etkili bir şekilde doğru uygulama ile en güzel şekilde izolasyon işlemleri yapılacaktır. Çatı izolasyonu ile sadece soğuk hava geçişi değil yaz aylarında da sıcak hava geçişi önlenecektir. Çatı izolasyonu nasıl yapılmaktadır? Çatı izolasyonu kesinlikle bu işi profesyonelce yapan bir ekip ile yapılmalıdır.  Önemli noktalara dikkat edilerek yapılan çalışma daha başarılı olacaktır.  

Çatı izolasyonu nasıl yapılmaktadır?


Dikkatli bir şekilde ve çatı malzemesine kolay uyum sağlayacak olan yalıtım malzemeleri ile yapılmaktadır.  İzolasyon yapılan çatı da doğru teknik uygulanmalıdır.  Düz çatı da içeren yalıtım malzemesi döşemesi yapılmamalıdır.  Her iki tarafında da izolasyon yapılan çatı malzemesine çürümelere neden olmaktadır.  Önemli noktalara dikkat edilerek yapılan çatı izolasyonu ile sağlıklı bir ortamda yaşamak mümkün olacaktır.  Ayrıca enerji tasarrufu açısından da oldukça etkili ve yaygın bir şekilde kullanılan yöntemdir. Bu nedenle tüm aşamalarında önemini bilerek işlem yapmak çok daha başarılı sonuçlar almayı kolaylaştırmaktadır.

Etiketler:


Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!