CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDE KULLANILAN EK ÜRÜNLER!

07 Şubat 2018

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDE KULLANILAN EK ÜRÜNLER!

CCTV Güvenlik Kamerası Malzemeleri!

CCTV GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDE KULLANILAN EK ÜRÜNLER

Televizyonlar ve internet sayesinde her gün dünya çapında farklı farklı yaşanan olaylara şahit olunuyor. Bu da insanların kendilerini daha güvensiz bir ortamda yaşadıklarını hissetmelerine sebep olmaktadır. Gelişen teknolojinin de desteğiyle insanlar hem canlarının hem de mallarının güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemlerine başvurmaktadırlar. Bunların en yaygın ve en uygun olanlarından birisi de güvenlik kamera sistemleridir. Genel olarak CCTV olarak da bilinir. Peki, CCTV kamera nedir? Açılımı “Close Circuit TeleVision” olan CCTV güvenlik kamera sistemleri, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelir. Güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi ve bunlarda kullanılan ek ürünlerden bazıları ise şöyle:

1. Lensler

Kameraların en can alıcı noktası lensleridir. CCTV lenslerine bağlı olarak görüntülenen alan genişletilebilir. Ayrıca kameranın özelliklerine bağlı olarak seçilen lensler ile görüntü kalitesi artırılabilir.

2. Görüntü Çoklayıcı (Multiplexer)

CCTV güvenlik kamera sistemine eklenecek bir CCTV görüntü çoklayıcı sayesinde birden fazla kameradan alınan görüntüler tek ekrandan takip edilebilir. Aynı zamanda aynı görüntü kablo montajı ile birden fazla ekrandan da izlenebilir.

3. Parazit Önleyici

Güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan kabloların uzunluğu arttıkça güvenlik kamerası görüntü sorunları yaşanır. Bu sorunları önlemek ve daha kaliteli görüntü almak için CCTV parazit önleyiciler kullanılır.

4. Kamera Adaptörleri

Güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan her kameranın amper ve volt değerleri farklılık gösterebilmektedir. Bunlara monte edilecek CCTV kamera adaptörleri sayesinde kameranın ihtiyacına göre elektrik gücü verilir. Bu sayede farklı değerlerde gelebilecek akımlara karşı sistem korunmuş olur.

5. Video Sinyal Güçlendirici

Kameralardan gelen görüntü sinyalleri kullanılan kablolara, hava şartlarına, vb. durumlara göre farklılık gösterebilir. Bu durumlarda kullanılacak CCTV video sinyal güçlendiriciler aracılığıyla daha kaliteli ve kesintisiz görüntü alınabilmektedir.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!