ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ODALARI

25 Ekim 2017

ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ODALARI

Çocukların hiç bir zaman bıkmayacağı oyun oynama isteği günümüzde oyun odalarının tasarımı ihtiyacını oluşturmuştur.

Çocukların hiç bir zaman bıkmayacağı oyun oynama isteği günümüzde oyun odalarının tasarımı ihtiyacını oluşturmuştur. Üstelik çocuklar için oyun odaları tasarımı artık sadece okullar, hastaneler gibi toplu ortamların olduğu kuruluşların dışına çıkarak evlere kadar taşınmıştır. Buradaki en önemli etken ise anne ve babaların çocuklarının gelişimine katkıda bulunmak istemeleridir.

 

Karakter oluşumunun önemli bir evresi olan çocuklukta oyun odaları ile çocukların gözlem yeteneklerinde olumlu gelişmeler elde edilebilir ve hayal dünyasının gelişiminde katkıda bulunabilir. Evde oyun odası ile çocuk odasını ayrı tutarak çocuğunuzda günlük hayattaki iş bölümleri algısının oluşumunu sağlayabilirsiniz. Böylece çocuğunuz, çocuk odasındaki uyku zamanı ile oyun odasındaki eğlence zamanı ayrımını daha kolay anlayıp hızlı bir uyum gösterebilir.


Oyun Odası Malzemeleri Nasıl Olmalıdır?

Her daim korumak istediğiniz çocuklarınızın en çok vakit geçirdiği yer hiç kuşkusuz oyun odaları olacaktır. Çocuklarınızın hem sağlığını korumak için hem de güvenli bir şekilde oyun oynayarak eğlenceli bir vakit geçirmelerini sağlamak adına sağlıklı ve güvenli oyun odası malzemeleri seçmeniz son derece önemlidir. Bu manada, ahşap tasarımlar, keskin köşelerden kaçan mobilyalar seçmeniz yerinde olacaktır.

Eğer evde oyun odası oluşturacaksanız çocuğunuzun sevdiği temaya göre oyun odasını tasarlayabilirsiniz. Sanata karşı eğilimi olan çocuğunuz varsa duvarlarını kendisinin boyayacağı bir oyun odası tasarlamak onu hem mutlu edecek hem de özgüvenini arttıracaktır. Pilot olmak isteyen bir çocuğunuz varsa eğer, havacılık temalı oyun odası kurmanız onun hayal dünyasını kuvvetlendirecektir. Bunun yanında sadece çocuğunuzu düşünerek değil arkadaşları ile sık sık bu oyun odasını paylaşacağını düşünecek olursanız oturacakları sandalye sayısında ve kullanacakları oyuncak sayısında özen göstermeniz gerekebilir.

Çocuklarınızın daha sağlıklı, güvenli ve keyif dolu zaman geçirmesini istiyorsanız çocuklar için oyun odaları kurulması fikrini değerlendirebilirsiniz.

Ev dekorasyonu fikirleri daha bitmedi devam etmek için tıklayın!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!