Country Dekorasyon Tarzı Nedir?

08 Ağustos 2017

Country dekorasyon tarzı sizlerin ruhunda yatan, Anadolu çocuğunun yaşadığı köy evlerini hatırlatmalıdır. Amerikan Dekorasyon tarzını değil.

Country Dekorasyon Tarzı Nedir?

Sorusunun karşılığı olarak ufak bir tanım yapmak gerekirse İngilizceden çevirisin de memleket, köy gibi anlamlara geliyor. Dekorasyon içindeki terim manasına gelinirse ülkemizin her bölgesindeki yapı şekillerindeki farklılık evlerin içene de sirayet etmiş durumdadır. Bu durumun evin mobilyasına, duvarlarına, renklerine yani doğasına işlediği yöresel ev tarzları olarak adlandırabiliriz.

Bizim coğrafyamıza indirgersek Safranbolu Evlerinin iç dekorasyonu, Mardin Tarihi Kenti ve Eski Osmanlı evleri arasındaki farklılıklar, Country Dekorasyon'un tam kendisine deniyor.


   

   Ama bizlerin günlük dilde kullandıkları Country Dekorasyon Tarzı Mobilya veya Dekorasyon şeklinde bizim aklıma gelen Amerikan, İngiliz, Fransız yaşam tarzının bizlere getirdiği, onların bölgesel farklılıklarından kaynakların tasarım farklılıklarını anlamaktayız. Country Dekorasyon Tazının özü her memleketin içinde bulunduğu coğrafyadan kaynaklanmaktadır.


Country Dekorasyon Bize Neyi Hatırlatır?

Bu dekorasyon tarzında bizler ya Anadolu köylerinde doğmuş insanlar olarak ya da orada doğmuş küçük yaşlarda Hep özümüzü ve kendimizi çevremizde görmek istedik. Biraz konudan sapıyoruz ama insan nesneleri hükmettikçe  kendini daha iyi ifade edebildi hissine kapılmaktadır..

Country dekorasyon tarzı sizlerin ruhunda yatan o Anadolu çocuğunun yaşadığı köy evlerini hatırlatmalıdır. Amerikan Dekorasyon tarzlarını değil. 
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!