Daha Eğlenceli Bir Çocuk Odası İçin 5 Yeni Fikir

08 Ağustos 2017

Çocuk odaları, ev dekorasyonu yaparken, hiçbir sınırın olmadığı tam anlamıyla canınız nasıl isterse öyle dekore edeceğiniz bir alandır.

Çocuk odaları, ev dekorasyonu yaparken, hiçbir sınırın olmadığı tam anlamıyla canınız nasıl isterse öyle dekore edeceğiniz bir alandır. Çocuklar yetişkinlerin sahip olamadığı sınırsız bir hayal gücüne sahiptir. Bu sebeple çocuk odası dekorasyonu için asıl olan, çocukların sahip oldukları hayal gücü ve kişilikleri ile zevkleridir. İşte eğlenceli ve büyülü bir çocuk odası için uygulayabileceğiniz fikirler:

Sıkıcı Düz Duvarlardan Kurtulun

Çocuğunuz macera sever bir tırmanışçı, dünyayı keşfetmek isteyen bir gezgin ya da Afrika çöllerinde kaplanları gözlemleyen bir belgeselci mi olmak istiyor? O halde ona istediğini verin. Çocuklar tüm bu hayaller ve muhteşem fikirleri için desteklenmek ister. Odaları onların zevklerine ve hayallerine göre döşenmiş yegâne alandır. Dolayısıyla görmek isteyecekleri düz sıkıcı duvarlar değil, hayal güçlerine yakışacak, fikirlerini geliştirecek ve ileride yapmak için hayalini kurdukları şeyi somutlaştıracak, renkli eğlenceli duvarlardır. Bunun için çocuk odasının duvarlarını farklı temalarla kaplayabilir hatta duvarlardan birine kara tahta görünümü bile verebilirsiniz.

Yatak Tasarımını Özgünleştirin

Alışılagelmişin dışında bir yatak tasarımı ile çocuğunuz her gece koşarak yatağına gitmek isteyecek. Gece mışıl mışıl uyuduğu alan bir kamp çadırı görünümünü de alabilir onun kendine ait küçük evi de olabilir.

Küçük Aksesuarlar İle Odayı Renklendirin

Son zamanlarda da oldukça popüler olan kendin yap uygulamalarını çocuğunuz ile birlikte yapmayı denediniz mi? Emin olun birbirinden orijinal ve eğlenceli aksesuarlar ortaya çıkacak. Birlikte yapacağınız tablolardan tutun da oyun hamurlarından yapacağınız objelere kadar çocuğunuzla yapacağınız birçok aksesuar odanızda eskisinden daha eğlenceli bir hava yaratacak.

Işıklandırmayı Unutmayın

Farklı tekniklerle yapacağınız ışıklandırmalar sonucunda, çocuğunuz yatağa girmekten korkmayacak ve kolayca uykuya dalacaktır. Duvarlardan ya da yatakların üzerinden sarkan led ışıklar hem kız çocuk odaları hem de erkek çocuk odalarını eğlenceli ve sihirli bir görünüme ulaştırabilir.

Sınırları Kaldırın

İdeal çocuk odaları dekorasyon esnasında hiçbir sınırın olmadığı çocuk odalarıdır. Bırakın çocuğunuz hayal ettiklerini söylesin. Odasında istediklerini görmesini sağlayın. Bu odanın ortasında bir çadır da olabilir bir hamak da.

 Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!