DEKORASYON VE TADİLAT HAKKINDA YENİLİKÇİ ÖNERİLER

27 Haziran 2017

yenilikçi öneriler

Sıcacık, huzur dolu bir yuva… İçinde yaşadığımız evi en güzel hale getirmek bizim elimizde. Duvarlardan zemine, eşyalardan dolaplara muhteşem ev dekorasyon fikirleri yazımızda saklı.

Duvar ve zemin rengi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

                Evimizin duvarları ve zemini görselliğin başlangıç noktasıdır. Öncelikle evimizin büyüklüğü, eşyalarımızı hangi tarzda seçeceğimiz gibi konulara karar vermemiz gerekiyor. Evimiz küçükse duvar zeminlerde mutlaka açık renkler kullanmalıyız. Böylece evimiz daha ışıltılı ve geniş bir görünüme kavuşacaktır. Eğer bir hareket istiyorsak tek duvarda, renkli bir duvar kâğıdı kullanabilirsiniz. Duvar kâğıdı seçiminiz eşyalarınız ve aksesuarlarınızla uyum içinde olmalıdır. Örneğin; duvarlarınız beyaz, eşyalarınız açık renkse koyu bir duvar kâğıdı odanıza muhteşem bir görünüm katacaktır.

                Bunun yanında ev dekorasyonunda kullanılan çok şık aynalar mevcut. Birkaç dekoratif aynayla hem güzel bir görünüm sağlar hem de odanıza derinlik katarak odanızın daha geniş görünmesini sağlarsınız. Yine salonlarınızda, mutfağınızda veya banyonuzda renkli raflar kullanabilirsiniz. Asimetrik olarak duvara monteleyeceğiniz bu raflara çeşitli nesneler koyarak evinize renk katabilirsiniz. Örneğin; bu raflar salonunuzdaysa üzerlerine küçük biblolar, mutfağınızdaysa renkli kavanozlar, banyonuzdaysa kokulu sabunlar ve renkli havlular koyabilirsiniz.

Evimin en şık elbisesi eşyalarım

                Ev eşyaları evimizin elbisesi gibidir. Hem göz alıcı görünmeli hem de bizde rahatlık hissi uyandırmalıdır. Koltuk takımı ve mobilya seçiminde öncelikle hangi tarzı kullanmak istediğimize karar vermeliyiz. Klasik tarzın ağırlığı mı, spor tarzın salaşlığı mı yoksa modern tarzın rahatlığı mı? Bu seçimi yaptıktan sonra seçtiğimiz eşyalara uygun aksesuarlarla evimize renk katabiliriz. Mutfak ve banyo dolapları ile giysi dolabı seçiminde, günümüzde yüzlerce model mevcut. Parlak, mat veya duvar kağıdı görünümünde dolap kapakları bulmanız mümkün. Yine tarzınıza en uygun modeli bulup isteğinize göre tasarım yaptırabilirsiniz. Dolap raflarını ve bölmelerini en kullanışlı şekilde talep edebilirsiniz.

Renklerin uyumu harikalar yaratır

                Ev dekorasyon fikirleri edinirken renklerin uyumu çok önemlidir. Çok güzel parçaları renk seçiminden dolayı görünmez kılabileceğiniz gibi çok basit parçaları muhteşem hale getirebilirsiniz. Ev dekorasyonunuzda zıt renklerin uyumundan faydalanmanızda fayda var. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!