DERLİ VE TOPLU EVLER İÇİN ÖNERİLER

29 Ekim 2017

Derli ve toplu evler için öneriler

Evinizin düzenini oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli madde şudur ki, eşyalar üstünüze yük olmasın.

Ortak paydada buluştuğumuz çok net ama bir o kadar da zorlandığımız şu konu. Herkes birbirine kulak verir oldu. Sosyal medya düzen konusunda evini sergileyenlerle doldu taştı. Bazen bir buzdolabı paylaşımı yapıyorlar şok oluyoruz. Sepetler,cam şişeler,plastik kaplar... Belkide en yerinde ve sağlam öneriler bunlar diye düşünüyoruz ama iki gün sonra o mutfak dekorasyonuaynı şekilde dağılıyor ve perişan ediyor bizi. Yani aslında derli toplu bir eve sahip olmak onu bir gün toplayıp sonradan yüzüne bakmakla olmuyor maalesef. Kendinize zaman ayırırken evinizi ihmal etmemeyi ve bunu da programlı bir biçimde iş güç edinmeyi bilmeli,üşengeçliği bir kenara bırakmalısınız. Depolama alanlarınız elinizin altında ve sizi yormayacak şekilde olmalıdır. 


 SİZİ ZORLAMAYACAK EŞYALAR SEÇİN 

 Evinizin düzenini oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli madde şudur ki,eşyalar üstünüze yük olmasın. Evet gerçekten dekorasyona ilgiliyseniz ve her gördüğünüze bu benim olmalı diye yaklaşıyorsanız biraz işiniz zor,bazen o kadar eşya evi kalabalık göstermekten ve maalesef tozlanıp günlerce sizi beklemekten başka bir işe yaramıyor. Ne yazık ki henüz kendi kendinin tozunu üreten eşyalar çıkmadı ve aldığımız her eşyanın temizliğini ve düzenini düşünmek yine bize bakıyor. Seçimlerinizi buna göre yapın,az ve öz eşya ile de şık bir eve sahip olabilirsiniz. Unutmayın düzenli evlerin sırrı,az ve verimli eşya mantığıdır. 

 DEPOLAMA ÖNCÜLERİ 

Evde pratik olmanızı sağlayacak etkili yöntemlerden biri ise depolamada öncülük edebilecek eşyalardır. Özellikle evin kalabalığından şikayet ediyor ve ordan oraya koşturarak eşya yerleştirmekten yakınıyorsanız her odada elinizin altında ıvır zıvırlarınızı saklayacak bir depolama alanına ihtiyacınız var demektir. Özellikle sehpalar bu konuda çok yardımcı olmakta. Şimdi öyle sehpalar çıktı ki her yerinde çekmece,gizli bölme gibi özellikleri var odadaki dağınıklığı ört pas etmede anında pratik çözüm oluveriyorlar. Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!