Diafon ve İnterkom Sistemler arasındaki Farklar, Bunları Biliyormuydnuz!

21 Aralık 2017

diafon ve interkom arasındak fark

Evinizde ve binanızda hırsızlık riskini en aza indirmek istermisiniz?


1. Diafon sistemlerini n ayrıntıları neler*,
2.Görüntülü ve görüntüsüz diafon sistemlerinin ayrımı nedir, ne farkı vardır?
3.Diafon ve interkom sistemleri arasındaki fark nedir?
4.Diafon ve interkom sistemleri için sitemizdeki firmaladan fiyat alabilirsiniz!!

Villa, iş yeri ve apartman gibi birçok yerde diafon sistemleri kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber, diafon sistemlerinde de gelişmeler kaydedilmiştir. Bugün, sadece iletişim aracı olarak değil, gelişen teknoloji ile beraber bu sistemler birer güvenlik aracı haline de gelmişlerdir. Bu makalede, İnterkom ve diafon sisteminin ne olduğuna ve aralarındaki farklara değinilmiştir.

Diafon sistemi nedir?
Diafon sistemi, en basit tabiriyle, iş yeri ve apartman gibi yerlerde bas-konuş esasına dayanan bir iletişim aracıdır. Temelde merkez bir diafonun bulunduğu diafon sisteminde iletişim, şube diafonlar aracılığı ile gerçekleşir.
Diafon sistemlerinde, daireler arası konuşma, kapıcı ile görüşme, kapı otomatiğini kontrol etme, yangın alarmı çalıştırma gibi özellikleri vardır. “Görüntülü diafon nedir?” çokça sorulan sorulardandır. Audio diafonlar sadece ses ile iletişime olanak sağlarken, görüntülü diafon ise sesli ve görüntülü iletişim olanağı sağlar.

İnterkom sistemi nedir?
İnterkom sistemi nedir? İnterkom sistemi ,Esas olarak diafon sistemine benzer. Diafon sisteminden farklı olarak daha işlevsel bir yapısı vardır. İnterkom sistemi, istenilen özelliklere farklı fonksiyonları içinde barındırabilir. İnterkom sistemi fiyatları, interkom sistemine bağlanacak olan ek fonksiyonlara bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, çocuk oyun alanını izleme kamera bağlantısı, akıllı ev otomasyonu ile uyum gibi.

Diafon sistemi ve İnterkom sistemi arasındaki farklar nelerdir?
- İnterkom sistemi, çok fonksiyonlu olabiliyorken, diafon sisteminde çok fonksiyonlu bir yapı yoktur.
- Ek kamera bağlantıları ile site veya apartman yanındaki çocuk parkı, otopark gibi yerler interkom ile izlenebilirken, diafon sisteminde böyle bir özellik yoktur.
- Diafon sisteminde daireler arasında sesli iletişim varken, interkom ile hem sesli hem görüntülü iletişim sağlanabilir.
- İnterkom ile etraftaki market, pastane gibi işyerleri ile iletişim sağlanabilir.
- Diafon sistemlerinden farklı olarak, interkom sistemi akıllı ev sistemleri ile uyumlu çalışabilir.

  • Yazımızı  beğendiyseniz yorum ve beğeni yazmayı unutmayın, bizim için çok değerli!
Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!