Dijital Bebek Kameraları

06 Ekim 2017

Her anne baba, gece veya gündüz vakti çocuklarını odalarında yalnız bıraktıklarında telaşa düşerler.Böyle bir durumda iki seçenekleri vardır: Ya çocuklarının başlarından hiç ayrılmayacaklar, ya da odaya bir bebek kamerası takıp uzaktan onları seyredecekler.

 Her anne baba gece veya gündüz vakti çocuklarını odalarında yalnız bıraktıklarında telaşa düşerler. Böyle bir durumda iki seçenekleri vardır: Ya çocuklarının başlarından hiç ayrılmayacaklar, ya da odaya bir bebek kamerası takıp uzaktan onları seyredecekler. Makalemizde dijital bebek kameraları hakkında bilmeniz gerekenleri sıraladık.

Sıradan telsizlere göre daha iyi

Bebek telsizi, bebeklerin ağlayıp ağlamadığını öğrenmek için yeterli gibi gözükse de her zaman bu yeterli olmamaktadır. Bir bebek telsizi çocuğun sessizce uyanıp bir yerleri karıştırdığını bilmek imkânsızdır. Sessizce kalkan bir çocuk odada tek başına dolaşarak kendine zarar verebilir. Ya da bir yenidoğan, anne babası yanında yokken battaniyesi ile yüzünü kapatabilir. Böyle bir sıkıntıya düşmek istemeyen anne babalar çocuklarının odalarına bebek kamera sistemleri taktırarak bu gibi dertlerden kurtulurlar. 

Nasıl çalışır ?

Dijital bebek kameralarında canlı yayın yapan bir bebek izleme kamerası bebeğin odasına yerleştirilir. Canlı yayının izlenmesi için seyyar bir ekran veya sistemin uygulamasının indirildiği bir akıllı telefona ihtiyaç vardır. Bu sayede çocuk odası canlı olarak 7/24 izlenebilir.

Kamera alırken dikkat edilmesi gerekenler

Eğer ayrı odada uyuyan bir çocuğu izlemek için bir kamera sistemi alınacaksa, kameranın karanlıkta kayıt kalitesinin iyi olması gerekir. Sadece gündüzleri iyi bir kalitede yayın yapan kamera sistemleri gece olduğunda işlevsiz kalacaktır. Bu yüzden bu noktaya anne babaların dikkat etmesi gerekir.

Eğer anne baba, kamera yayınını cep telefonu veya tablet gibi cihazlarla da izlemek istiyorsa kamera sisteminin böyle bir uygulaması olup olmadığına dikkat etmesi gerekir.

Bir diğer faktör ise kamera sistemi tarafından yapılan yayının kalitesidir. Eğer video kalitesinin HD kalitede olması arzu ediliyorsa buna uygun kamera sistemlerinin seçilmesi gerekir.

İç mekan ve dış mekan Güvenlik Kamerası kurulumu için Teklif al!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!