Duvar Kağıdı Modelleri

25 Haziran 2017

duvar kağıdı çeşitleri

Duvarlarımız evimize en fazla renk katan,dekorasyon açısından en önemli parçalardan biridir.Son yıllarda duvarı boyatmak yerine duvar kağıdı kaplatmak oldukça popüler bir seçenek haline geldi.Duvar kağıdı modellerinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız buyrun yazımızı okumaya..

·         Duvar kağıdınızı belirlerken evinizin genel dekorasyon stilini belirlemeniz gerekmektedir.Modern,vintage,klasik vb. stillerden hangisini kullanıyorsanız duvar kağıdınızı da buna göre seçmenizde yarar var.

 

·        Duvar kağıdı seçerken silinebilir yada boyanabilir özellikte olmasına önem gösteriniz.Uzun vadede bu özellikler size oldukça lazım olacaktır.

 

·         Odanızın boyutunu düşünerek modelinizi tercih edin.Örneğin küçük olan bir odaya koyu renkler kullanmak odayı küçük gösterebilir.

 

·         Odanızın aldığı ışığı hesaba katarak duvar kağıdınızın rengini,desenini belirleyin.

 

Çiçek Desenli Duvar Kağıdı

Evinize doğanın kokusunu yaymak istiyorsanız çiçek desenli duvar kağıtları kullanabilirsiniz.Büyük çiçek modellerini salonunuzda,küçük çiçek modellerini de çamaşır odası,banyo gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

 

Taş Desenli Duvar Kağıdı

Büyük bir bütçeye ihtiyaç olmadan taş desenli duvar kağıdıyla evinizde hoş bir hava yakalayabilirsiniz.Özellikle country,klasik stillerde bir eve sahipseniz,hatta şömineniz bile varsa,bizce bu duvar kağıdı tam sizlik olabilir..

 

Ahşap Desenli Duvar Kağıdı

Rahatlatıcı,sıcak bir ev stiliniz varsa ahşap desenli duvar kağıdı ile bunu daha da güçlendirebilirsiniz.Ancak doğru rengi tercih etmelisiniz,koyu renkler evinizin daha da ciddi bir havaya girmesine sebep olacaktır.Asyatik stil bu duvar kağıdı için oldukça uygundur.

 

Tuğla Desenli Duvar Kağıdı

Evinizde endüstriyel stil,rüstik stil,yada minimalist stil gibi stillerden biri hakimse,tuğla desenli duvar kağıdını kullanabilirsiniz.Ancak bütün duvarları bu şekilde yapmak yerine,bir duvarı tuğla desenli duvar kağıdına kaplatmak daha mantıklı olacaktır.

 

Çizgili Desenli Duvar Kağıdı

Klasik yada vintage tarzda bir eve sahipseniz,çizgili duvar kağıdını tercih edebilirsiniz.Renkleri doğru seçtiğiniz takdirde,odada sofistike bir hava yaratmış olursunuz.Ard arda gelen çizgiler gözü yorabileceğinden,daha soft renkleri seçmenizi öneririz.

 

Boyanabilir Duvar Kağıdı

Bu modellerin haricinde duvar kağıdınızın rengini özgür bir şekilde siz belirlemek istiyorsanız,odanıza göre farklı renkler tercih etmek istiyorsanız,bu duvar kağıdı modelini tercih edebilirsiniz.Kabartmalı duvar kağıdı modelleri satın alarak şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!