Duvar Kağıtlarını Banyolarınıza Taşıyın

09 Kasım 2017

banyo dekorasyonunda duvar kağıdı kullanımı

 Banyolar nemli alanlar olduğu için duvar kağıdı kullanımında çekinilen alanların başında gelir  • İnsan bu yaşadığı yerde kendinden parçalar görmek ister!!
  • İnsan nesne üzerinde nasıl tasarım ve dekorasyon yapar?
  • Gerçekten insan evi için iyi olan kendi fikirleri mi?

Duvar kağıtları ev dekorasyonununda  farklılık arayanlar için vazgeçilmez aksesuarlardır. Bir boyanın eve sunamadığı farklılığı ,orjinalliği duvar kağıtları sayesinde evlere taşıyabiliriz.  Genellikle odalarda ve salonlarda kullanılan duvar kağıtları  Son dönemlerde  banyolara ve mutfaklara da taşınmıştır. 

  • Banyolarda Duvar Kağıdı Kullanılır Mı?
 Banyolar nemli alanlar olduğu için duvar kağıdı kullanımında çekinilen alanların başında gelir.   Ancak yeni üretilen duvar kağıtları neme dayanıklı oldukları için hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir.

  • Banyoların Duvar Kağıtları Nasıl Olmalıdır?
Banyolarda kullanılan duvar kağıtları neme dayanıklı silinebilir özellikte olmalıdır aksi taktirde banyolar sürekli nemli alanlar olduğu için duvar kağıtlarının dayanıklılığı çok azalmış olacaktır.

  • Banyolara Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanır?
Derzleri derin olan karolara öncelikle macun uygulaması yapılır sonra duvar kağıdı uygulanmadan önce düzeltme için bir kağıt uygulaması yapılır ve en son duvar kağıdı yapıştırıcısıyla duvar kağıdı uygulaması gerçekleştirilmiş olur. Evde bireylerin kendilerinin bile yapabileceği kolay bir uygulamayla duvar kağıdı uygulaması banyolara yapılmış olur.

  • Banyolarda Salon Şıklığı Yakalamak Mümkün Müdür?
Nemli ortamlar olan banyolarda duvar kağıdı uygulamaları genellikle  tercih edilmemektedir. Ancak salonlardaki şıklığı banyolarına taşımak isteyenler banyolarda da duvar kağıtları sayesinde salon şıklığına ulaşabilirler böylece daha şık bir banyoya sahip olabilirler.
Banyolardaki Duvar Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Banyolar için duvar kağıdı seçerken öncelikle duvar kağıdının su tutmaması su geçirmemesi, kolay temizlenmesi, nemden etkilenmemesi ve bakteri barındırmaması sağlık için çok önemli kriterlerdir. Banyolar için duvar kağıdı seçerken bu kriterlere uygun duvar kağıtları kullanılmalıdır.
Banyolara özel üretilen duvar kağıtları kullanırken duş teknesi hariç banyonun diğer duvarlarına duvar kağıdı uygulamaları yapılabilir. Ancak duş teknesi sürekli ıslandığı için bu bölgenin nemli kalma ,nem tutma olasılığı yüksektir bu yüzden duş teknelerinin içine duvar kağıdı uygulamaları yapılmamalıdır.

BANYO TADİLATI VE YENİLEME TALEPLERİNİZ İÇİN; FİRMALAR!!
FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİZİ YORUMDA PAYLAŞMANIZ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ!!Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!