Elektrik Tesisatı Döşenirken Yapılmaması Gerekenler

20 Eylül 2017

'Bina elektrik tesisatı nasıl yapılır?' sorusuna en doğru cevabı bulmak için çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar.

Günümüzde birçok işletme yeni bir mekanın ya da binanın yapımı aşamasında çok dikkatli seçimler yapmak istemektedir. Bu dikkat gerektiren konular içinde mimari tasarımlar, bakım ve onarım aşamasında kullanılan malzemeler, işçilik kalitesi, bina elektrik tesisatı gibi konulardır. Bu açıdan ileride bu işletme, teknik bir sorunla karşı karşıya gelmemek için hizmet vereceği yerin yapımında, bakım ve onarımında ya da yenilenmesinde en doğru mimarlık firmasını seçme ihtiyacı duymaktadır. Bu açıdan günümüzde kaliteli işler yapan firmalar azalmıştır. Bu kapsamda referansları, işçilik kalitesi,özgün projeleri ve profesyonel çalışma sistemi ile Mata Mimarlık işinin ehli olarak her daim müşterilerinin hizmetindedir.

Birçok iş yerinde veya ofis merkezlerinde sıkça karşılaşılan bir sorun olan elektrik tesisatı sorunu aslında ilk olarak elektrik tesisatının döşenmesi aşamasında başlamaktadır. Bu açıdan birçok bakım-onarım firması 'Bina elektrik tesisatı nasıl yapılır?' sorusuna en doğru cevabı bulmak için çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar. Bu kapsamda Mata Mimarlık, uzun yıllar edindikleri tecrübe ve deneyimi dinamik iş gücüne yansıtan mühendisleri,mimarları ve çalışanları ile birlikte elektrik tesisatı sorunları ve yapımı konusunda en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Öncelikle gerekli plan ve projeler çizilerek, gerekli olan malzemeler iş öncesinde temin edilip, sonrasında elektrik tesisatının geçeceği yerler yönetmelik gereklerine uygun olarak yapılır. Bu aşama sonrasında ise borular beton duvara sabitlenir ve kontroller yapılır. Kesinlikle proje sonu kontrol atlanmamalıdır. Mata Mimarlık kontrol ve güvenlik anlamında da öncü firmalar arasındadır.

Binalarda elektrik tesisatının kaliteli malzemelerkullanılarak yapılması gerektiğini bilen Mata Mimarlık bu açıdan da çokdikkatli davranmaktadır. Aslında genel bina sahiplerine ek olarak dairesahipleri ve kullanıcıları da herhangi bir elektrik tesisat sorunu yaşamamakiçin 'Daire elektrik tesisatı nasıl döşenir?' sorusuna cevaparamaktadırlar. Mata Mimarlık bu konuda da iş sırasını izleyerek öncelikledairenin plan ve projesini hazırlayıp gerekli malzeme listesini çıkartır vebinalarda olduğu gibi yönetmelik kuralları gereğince daire elektrik tesisatınıgüvenli bir şekilde kurar. Bu açıdan kesinlikle plansız ve projesizçalışılmamalı ve kalitesiz malzemeler kullanılmamalıdır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!