Elektrik Tesisatında Bilinmesi Gereken Noktalar

28 Haziran 2017

Evler için elektrik tesisatları oldukça önemlidir. Peki elektrik tesisatı yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir ?

Geçmişten günümüze her işletme veya firma genişlemekte olan müşteri ağına daha iyi hizmet sunmak ya da yeni bir işyeri ağını oluşturmak için yeni mekanlar kullanmaktadır. Elbette bu mekanların şirketlerin istekleri ve arzuları doğrultusunda dizayn edilmesi, bakım ve onarımının yapılması ve projelendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda bütün şirketler binalarının, dairelerinin, ofislerinin ve diğer iş yerlerinin yapılmasında ve tasarımında en iyi mimarlık firmasını bulmak ve en iyi hizmeti almak için araştırmalar yapmaktadırlar. Buna ek olarak bir binanın veya ofisin bakım-onarım ya da sıfırdan yapılmasında en önemli kısım elektrik tesisatı projeleri ve uygulamalarıdır. Güvenlik için maksimum dikkat gerektiren bu konuda geçmişten gelen tecrübesi ve profesyonel çalışmasına ek olarak yaptığı işler dolayısı ile kazandığı referanslarını müşterilerine sunan Mata Mimarlık tüm elektrik bakım-onarım işlerinde ve yeniden yapılandırmada öncü mimarlık şirketlerinden birisidir.

Elektrik Tesisatının Döşenmesi


Mata Mimarlık birçok farklı hizmet sunmakla birlikte taahhüt, bakım-onarım, gayrimenkul geliştirme konsept proje gibi birçok farklı iş dalında elektrik konusunda da hakim bir şirkettir. Birçok işletme sahibinin merak ettiği 'Elektrik tesisatı nasıl döşenir?' sorusuna ise Mata Mimarlık net bir biçimde cevap vermektedir. Mata Mimarlık kapsamında bulunan tecrübeli ve deneyimli mühendisler, mimarlar ve çalışanlar için elektrik ünitelerinin yerleştirilmesi konusunda en önemli noktalar şunlardır; öncelikle yapılması planlanan elektrik projesi için gerekli projeler ve planlar yönetmeliklere uygun olarak çizilir, kesinlikle plansız ve projesiz işe başlanmamalıdır. Bundan sonraki adımda ise gerekli olan malzemeler, araç ve gereçler temin edilir. Malzeme temini konusunda asla kalitesiz malzemeler kullanılmamalıdır. Bu tür malzemeler ileri zamanlarda birçok kötü durumlara neden olabilir. Bundan sonraki adımda tesisat döşenir ve ardından kontrolü birçok mühendis tarafından yapılır. Bu adımlar sonrasında ise iş tamamlanmış olur. Mata Mimarlık bu adımların hepsinde gerekli özeni, dikkati ve profesyonelliği gösteren nadir firmalar arasındadır.

Mata Mimarlık geçmişten bugüne kadar edindiği tecrübesini her iş dalında olduğu gibi tesisat konusunda da kanıtlamıştır. Buna ek olarak referansları ve yaptığı işlerle adından söz ettiren firma bakım-onarım işlerinde de her daim yanınızdadır.Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!