Erkek Çocuğu Odası Nasıl Olmalıdır?  

11 Kasım 2017

çocuk odası dekorasyonu

 Erkek çocukları hareketli oldukları için odalarının rahat hareket edebileceği tarzda düzenlemek doğru olacaktır.


  • Çocuk odası dekorasyonu, çocuğun zihinsel dünyasını etkiler mi?
  • Eğitim zihinde başlarsa oda, neden bu kadar önemli!!
  • Çocuğun rahatı üzerine değil, doğru olanın üzerine çalışmalıyız.
  • Çocuk odası, psikolojiyi nasıl etkiler?

Çocuk odası deorasyonu düzenlenmesi en zor olan güncel düzenleme yapılması gereken ,çocukların hayatlarına uygun, güvenliği düşünülmüş, içinde aktivite yapılabilecek odalar olmalıdır.
 
Çocuk odası dekorasyonun da özellikle dikkat edilmesi gereken husus çocukların güvenliğidir. Çocukların çok hareketli olduğu düşünülürse mobilyalar seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de mobilyaların kenarlarının sivri olmamasıdır. Kendi odalarında özgürce hareket etmek isteyen çocuklar güvenli mobilyaların bulunduğu odalarda istedikleri gibi hareket edebileceklerdir.

Neler Yapılabilir?
 Bebeklerin oda dekorasyonları yapılırken genellikle anne babalar dekorasyon konusunda söz sahibidir. Bebeklerin rahat uyuyabileceği daha aydınlık daha ferah odalar bebek odaları dekorasyonunda kullanılır.
  İleriki yıllarda kendi odalarının dekorasyonunda çocuklar söz sahibi olmak isterler sevdikleri karakteri odalarına taşımak ençok istedikleri durumdur. 

 Erkek ve kız çocuklarına kıyasla daha hareketli çocuklar oldukları için odalarını onların rahat hareket edebileceği tarzda düzenlemek doğru olacaktır. Çocukların odaları kendilerine ait olduğu için o kendilerine ait mekanda söz sahibi olmak onların en çok istediği durumdur. Bu yüzden çocuk odaları dekorasyonu düzenlenirken onların sevdiği şeylere yer vermek çok doğru olacaktır.
 
Sevdikleri karakterin ya da sevdikleri hayvanların çıkartmalarını odaya yapıştırmak çocukların odalarını daha çok sevmelerini sağlayacaktır. Odalarını seven çocuklar odalarında daha çok vakit geçirecekler daha mutlu aktiviteler yapacaklardır. Çocuk odası düzenlemeleri yapılırken çocukların aktivite yapabileceği alanlar da düşünülmelidir.

Mobilya Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
 Erkek çocuk odaları dekorasyonu düzenlenirken özellikle mobilyaların çocukların güvenliği için tehlike arz etmemesi gerekir. Mobilya kenarları yuvarlak yapıda olmalı çocukların çarpma tehlikesine karşı çocuklara zarar vermemelidir.
 Erkek çocuk odası mobilyalarının anti bakteriyel boya ile boyanması diğer önemli bir husustur. Çocukların mobilyaları ısırma durumuna karşı boyalar da bulunan zararlı kimyasallara maruz kalmaması önemlidir.

Düşüncelerini bizimle yorumlarda paylaşırsanız seviniriz.

Üye değil misiniz? Hemen kayıt olun!